TOBB’UN 80. YIL DÖNÜMÜ GENEL KURULU, EKONOMİK İSTİKRAR VE BÜYÜME MESAJLARIYLA TAÇLANDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 80. Genel Kurulu, ekonomi ve iş dünyasının önde gelen isimlerinin katılımıyla TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

TOBB genel Kuruluna, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Demiryürek, YTSO Meclis Başkanı Muhammet Sarıoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Tamer Yazıcı ve Ertuğrul Evci, TOBB Genel Kurul Delegeleri Turhan Soysal, Ertan Gak ve Mustafa Dağ ile Genel Sekreter Taner Eriş katıldı. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ekonomik gelişmelere dair umut verici açıklamalarıyla dikkat çekti.

Hisarcıklıoğlu’nun konuşmasında vurguladığı, 2023 yılında küresel büyümenin 2022’ye göre 1 puan artarak %3,2’ye ulaşması ve küresel enflasyonun %10’dan %7’nin altına düşmesinin beklendiği gibi ekonomik tahminler, toplantının ana temasını oluşturdu. Ayrıca, enerji, gıda ve tedarik zincirlerindeki mevcut zorluklara rağmen dünya ekonomilerinin direnç gösterdiği ve iktisadi durgunluğun önüne geçildiği mesajı verildi.

YTSO yöneticilerinin TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na gerçekleştirdikleri ziyarette, Yalova’nın ticari ve ekonomik gelişimi ile KOBİ’lerin finansal kaynaklara erişimi konusunda destek taleplerini ilettikleri belirtildi. Bu ziyaret, iş dünyası ve yerel ekonomi arasındaki iş birliğinin güçlendirilmesi adına önemli bir adım olarak görüldü.

TOBB’un 80. Genel Kurulu’nda, T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla düzenlenen törende, ülke ekonomisine ve TOBB camiasına uzun yıllar hizmet eden delegelere Hizmet Şeref Belgeleri ve Plaketleri takdim edildi. Yalova Ticaret ve Sanayi Odası adına 20 yılını dolduran Genel Sekreter Taner Eriş, bu özel belgeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan alarak onurlandırıldı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.