YALOVA’DA SİYASİ FIRTINA

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Ak Parti Yalova İl Başkanı Umut GÜÇLÜ yaptığı açıklamada; “Yalova’da CHP’ye devredilen belediyelerde yaşanan işten çıkarmalar ve mobbing uygulamaları, son derece endişe verici bir durum. İşten çıkarılan çalışanlar, sadece siyasi görüşleri nedeniyle mağdur ediliyor. Bu durum, insan haklarına ve insani değerlere aykırıdır.

Ak Parti Yalova İl Başkanı Umut GÜÇLÜ’nün açıklamasını izleyebilirsiniz

Özellikle ofis elemanı olarak yıllardır çalışan insanların, tazminatlarını ödememek için park bahçelerde görevlendirilmesi kabul edilemez. İnsanların ekmeğiyle oynamak, siyasi hırsların ötesine geçen bir zulümdür.

AK Parti olarak, işten çıkarılan ve mobbinge uğrayan vatandaşlarımızın yanında durmaya devam edeceğiz. Siyasi görüşü ne olursa olsun, adalet ve insan haklarına saygı göstermek temel ilkemizdir. Hukuki ve insani adımları atmaktan geri durmayacağımızı belirtmek isterim.

CHP belediyelerine sesleniyorum: İnsan olduğunuzu unutmayın. Bir kimsenin ekmeğiyle oynamak, namussuzluğun ve şerefsizliğin işaretidir. Aynı şekilde bu personellerin çalışma arkadaşlarına da sesleniyorum: Arkadaşlarınızın yanında durun, dayanışma içinde olun.

Tüm işçi ve memur sendikalarına da çağrı yapıyorum: İşten çıkarılan personellerin hakkını savunmak için gereken her adımı atın. AK Parti olarak, sizin yanınızdayız.

Yalova halkına takdiri bırakıyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” İfadelerini kullandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.