YALOVA’DA 19 MAYIS: GENÇLİK ATEŞİ VE MİLLİ İRADE ŞÖLENİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Cumhuriyet Meydanı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 105. yıldönümünde renkli tören ve etkinliklere ev sahipliği yaptı.

Sabah saatlerinde Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Gençlik ve Spor İl Müdürü Salih Kılıç’ın günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşma, milli mücadelenin ruhunu ve gençliğin önemini vurguladı.

Kılıç’ın konuşmasında, “19 Mayıs 1919, Türk Milletinin bağımsızlık ateşini yakarak esarete asla boyun eğmeyeceğini gösterdiği tarihtir” ifadeleriyle, gençlere geçmişin mirasını koruma ve geleceğe taşıma sorumluluğu hatırlatıldı. Törenler, şiirlerin okunması, gösteriler ve ödül törenleriyle zenginleşti.

Paramotor gösterisi ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Üyesi Mühra Demir’in konuşmasının ardından, milli sporcular Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya’ya Türk bayrağı takdim etti. Yalova Üniversitesi öğrencilerinin şiir ve marş okumalarıyla devam eden etkinliklerde, ulusal ve uluslararası yarışmalarda başarı gösteren sporculara ödüller verildi. Ödüller, Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, milletvekilleri ve diğer yetkililer tarafından takdim edildi. Karate, judo, jimnastik ve halk oyunları gösterileriyle son bulan kutlamalar, gençliğin ve milli iradenin coşkusunu sergiledi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.