BAŞKAN VEKİLİ TUTUK “BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ PEKİŞTİRMELİYİZ”

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk Berat Kandili nedeniyle yazlı bir mesaj yayımladı.

“11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi olan Berat Gecesi’nin tüm İslam alemine ve ülkemize hayırlar getirmesini dilerim” diye sözlerine başlayan Başkan Vekili Tutuk mesajına şöyle devam etti;

“Yüce rabbimizin sınırsız af, merhamet, yardım ve bereketine vesile olan Ramazan ayının habercisi mübarek Berat Kandiline erişmenin heyecan ve mutluluğunu başta ülkemiz ve tüm islam alemi olarak yaşamaktayız. Kandiller; bizleri birliğe, dirliğe, kardeşliğe, paylaşmaya, barışa ve sevgiye çağıran müstesna zamanlardır. Mukaddes gecelerimizden biri olan Berat Kandili’nin manevi iklimi içerisinde karşılıklı sevgi ve hoşgörüyü hakim kılarak birbirimizi kucaklamalı, birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmeliyiz. İman, ibadet ve düşünce hayatımız bakımından kendimizi yenilememiz, geçmişimizle muhasebe, geleceğimizi planlama ve ümitlerimizi tazelememiz için, bu mübarek geceyi fırsat bilmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Berat Kandili’nin ülkemize sağlık, mutluluk, huzur getirmesini diliyor tüm hemşerilerimizin Berat Kandilini kutluyorum.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.