BAŞKAN VEKİLİ TUTUK’UN 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Muhtarların devlet ve yerel yönetimlerle köprü vaziyeti gördüğünü ve çok önemli bir görev üstlendiklerini belirten Başkan Vekili Tutuk, mesajına şöyle devam etti;

“Muhtarlık müessesesi toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup, yerel demokrasinin en eski örneğini temsil etmektedir. Bununla birlikte devletimizin her noktadasın da bulunan kurumsal temsilcileri olan muhtarlarımız mahalle ve köylerde devletimizin tüm kurumları arasında köprü vazifesi de görmektedirler. Yürüttükleri pek çok görevlerinin yanında, hemşerilerimizin ihtiyaçları ve talepleriyle ilgilenerek büyük bir sorumluluk, gayret ve özveriyle bu hizmeti yapmaktadırlar. Yalova Belediyesi olarak bizlerde muhtarlarımızla sürekli istişare halinde olup mahallerimizin talep ve isteklerini muhtarlarımız vasıtasıyla öğrenip en kısa sürede çözüme kavuşturuyoruz. Ayrıca her ay mahalle ve mücavir alan sınırlarımız içinde bulunan köylerimizin muhtarlarıyla bir araya gelip karşılıklı istişareler yapmaktayız. Bizlerle mahallelerin gelişimi ve değişimi hususunda çözüm ortaklığı yapan, önemli bir görevleri üstlenen muhtarlarımıza hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyor, bu duygu ve düşünceler ile tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyorum.”

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.