BAŞKANLAR YENİ BİNA İNŞAATINI GEZDİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Tavşanlı Belediye Başkanı Kadri Çiçek ve Subaşı Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’a yeni belediye binası inşaatını gezdirdi.

 

Belediye başkanlarına belediye binası inşaatını gezdiren Altınova Belediye Başkanı Metin Oral, “Belediye binasını Yeşil Bina Sertifikasına uygun olarak yapıyoruz” dedi.

 

YEŞİL BİNA SERTİFİKALI

 

 

4 kat ve toplamda da 3 bin 600 metrekare alandan oluşan binada tüm müdürlükler ile toplantı ve konferans salonlarının olacağını belirten Oral, şunları kaydetti: “Belediye binasını Yeşil Bina Sertifikasına uygun yapıyoruz ve binamız örnek bina olacak. Binanın ısıtma, soğutma ve aydınlatma sistemlerinde enerji tasarrufu ile ilgili çalışmalar yapıyoruz. Buranın ısıtma ve soğutmasında yeraltı sularının sıcaklığından yararlanarak enerji tasarrufunda bulunacağız ve bu sayede yüzde 40 enerji tasarrufu sağlayacağız. Ayrıca aydınlatmasında da güneş enerjisinden yararlanarak yine yüzde 70 enerji tasarruf sağlamayı düşünüyoruz.”

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.