BAŞKANLARDAN ALMANYA’DA ÖNEMLİ TEMASLAR

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Altınova, Armutlu ve Esenköy Belediye Başkanları, Almanya’ya gerçekleştirdikleri iş gezisinde, önemli temaslarda da bulunarak, yurda döndüler.

 

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Armutlu Belediye Başkanı Mehmet Birkan, Esenköy Belediye Başkanı Özen Kaptan ve TASKİB (Tavşanlı Altınova Subaşı Kaytazdere İtfaiye Birliği) Amiri İsmail Başaran resmi temaslarda bulunmak üzere gittikleri Almanya’ya önemli ziyaretlerde bulundular.

 

DİYANET’İN AÇILIŞA KATILDILAR

 

T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, MÜSİAD Almanya Temsilciliği ve Türk İş adamlarıyla bir araya gelen belediye başkanları, Diyanet İşleri Başkanlığı Türk İslam Birliği (DİTİB)’ye ait Hannover’de DİTİB-ZSU 8. kitabevini ve ilk öğrenci evinin de açılışına katıldılar.

 

T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Danışma Kurulu üyesi A. Hafız Karadağ ve MÜSİAD üyeleriyle birlikte Hannover 8. kitabevini ve ilk öğrenci evini düzenlenen törenle hizmete açına katılan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Armutlu Belediye Başkanı Mehmet Birkan ve Esenköy Belediye Başkanı Özen Kaptan burada katılımcılara birer kısa konuşma da yaptı.

 

Belediye Başkanları açılış töreninde; Hannover Başkonsolosu Mehmet Günay, DİTİB Genel Başkanı Prof. Dr. Nevzat Yaşar Aşıkoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle sohbet etme imkânıda buldular.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.