BAYRAM TRAFİK TEDBİRLERİ: GÜVENLİ BİR BAYRAM İÇİN ÖNEMLİ KARARLAR

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Kurban Bayramı ve okulların tatil döneminin çakışması sebebiyle beklenen yoğun trafik akışını düzenlemek adına önemli kararlar alındı. Bakanlığımız, trafik yoğunluğunun azaltılması ve trafik kazalarının önlenmesi amacıyla tedbirlerin artırılmasının gerekliliğini bildirdi.

Alınan Kararlar:

  • D-575 KarayoluD-100 Karayolu ve Anadolu (O4) Otoyolu Batı-Doğu istikametinde, O5 (Gebze-İzmir) Otoyolu üzerinde Yalova’dan İzmir’e kadar olan bölümde, 14 Haziran 2024 Cuma günü saat 06.00’dan 16 Haziran 2024 Pazar günü saat 05.00’e kadar kamyon, çekici ve tanker gibi ağır vasıta araçların trafiğe çıkışına izin verilmeyecektir.

İstisnalar:

  • Tedarik zincirinin aksamaması için, bozulabilir gıdalar (yaş sebze/meyve, süt ve süt ürünleri), dondurulmuş gıdalar, canlı ve kesme çiçek, ilaç, tıbbi malzeme, posta/süreli yayınlar ve kurbanlık hayvanlar ile akaryakıt taşıyan araçlar, ana arterler dışındaki güzergahlarda öncelikli olarak seyir yapabileceklerdir. Zorunlu hallerde ana arterler üzerinde de en az süreyle seyirlerine izin verilecektir.

Yalova Valiliğimiz tarafından alınan bu kararlara uymayan sürücülere, 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/C maddesi gereğince yasal işlem yapılacağı belirtilmiştir. Vatandaşlarımızın bu kararlara uymaları, hem kendi güvenlikleri hem de toplumun huzuru için büyük önem taşımaktadır. Herkese güvenli ve huzurlu bir bayram dönemi geçirmeleri temenni edilir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.