BİR HAYAT DAHA KURTARILDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

24.04.2018 Tarihinde Yalova’da ki bir ilkokulda arkadaşlarıyla oynarken düşerek kafasını vuran 8 yaşındaki E.N.A Beynindeki kanama sonucu acil ameliyata alınmış ve 1 gün yoğun bakım ünitesinde gözlem altında tutulduktan sonra hastanemizin servis katına sevk edilmiştir.

 

Bu gibi bir çok vakka larda başarısını hem Yalova Halkına Hemde çevre illere kanıtlayan Doç. Doktor Mehmet Seçer “Kafa tasında Sağ şakak kısmında kırık ve kanama vardı, takiplerinde kusmaların artması uyku hali başlaması nedeni ile çekilen kontrol tomografisinde kanamada artış izlendi. Hastanın yakınlarına bilgi verilerek ameliyata alındı, Ameliyatta kanama boşaltılarak kırık kemik parçaları yerine konuldu. Takiplerinde herhangi bir sorun oluşmadığı için hastayı 1 gün yoğun bakım ünitesinde gözlem altında tuttuktan sonra servise almış bulunmaktayız” diyen Doç. Doktor Mehmet Seçer, Kafa travmalarında aniden fışkıran tarzda kusma, suurda bilinç bozulması, uyku halinin olması beyin hasarını gösterir, bu tarz bulgulardan biri oluştuğunda en yakın sağlık kuruluşuna başvurmaları gerektiğini belirtti.

 

 

Başarılı bir ameliyat sonucu E.N.A nın çok güçlü olduğunu, çok kısa sürede toparlanacağını, bilinci açık, yürümesi, konuşması ve yemesinde hiç bir sıkıntı olmadığını “ ifade ederek gerçek bir başarıya daha imza atmış oldu.

 

Telefonla takibi bırakmayan Yalova İl Sağlık Müdürü Doktor Hakan Sözen, An ve an E.N.A ve ailesinin yanında olduğunu hissettirdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.