TÜGVA ÇALIŞTAYINA 500 ÖĞRENCİ KATILDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Lise Koordinatörlüğü organizasyonunda 22 liseden 500 öğrenci, Genç Türkiye Kongresi Çalıştayı’nda buluştu.

 

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Lise Koordinatörlüğü organizasyonunda genç nesillere yeni fikirler katmak adına hazırlanan, Genç Türkiye Kongresi Çalıştayı, il ve ilçelerdeki 22 liseden seçilmiş 500 öğrencinin katılımı ile Yalova Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

 

 

Öğrencilere çeşitli konularda alanında uzmanlar, akademisyenler, kurum müdürleri moderatörlükleri ile eşlik ettiler. İl ve ilçelerdeki 22 liseden öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen çalıştayın konuları ve moderatörleri şöyleydi: “Bağımlılık ve Bağımlılıkla Mücadele- Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Faruk Uysal, Çevre ve Doğa Bilinci- İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selim Karahan, Gündelik Hayatta Doğruluk- Dr. Adnan Akalın, Toplumsal Rollerimiz- Doç. Dr. Recep Yıldız, Özgürlük mü, Adalet mi?- Av. Mazhar Aydın, Popüler Kültür- Prof. Dr. Musa Şahin, Bilgi Kaynaklarımızın Sorgulanması- KYK İl Müdürü Mehmet Kalyon.” Toplamda 7 konu başlığı ile öğrenciler oluşturduğu gruplarla fikir alışverişinde bulundular. TÜGVA İl Temsilcisi Muhammed Edib Özyılmaz, “Gençlere yeni fikirler ve bakış açısı kazandırmak adına bu yıl ikinci bir çalıştaya imza attık. Amacımız gençlerin çeşitli konularda fikir ayrılığına düşmesinden ziyade, birbirlerinden bir şey öğrenmesidir. Bu programımızda da gençler farklı konularda tartışarak, birbirlerine çok şey kattılar. Bizler istiyoruz ki bilimsel, sanatsal ve kültürel faaliyetler genç nesillerin her daim hazır olduğu konular olsun” dedi.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.