CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ BURÇİN TANGÜREK “BİZ BUNU YILLAR ÖNCE YAPTIK ZATEN”

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediyesi’nin Tatilpark’ı üniversite öğrencilerine tahsis etme kararıyla ilgili olarak açıklama yapan Yalova Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Burçin Tangürek, “Biz bunu yıllar önce yaptık zaten. Yıllar önce başlamış uygulamayı sanki ilk kendileri yapıyormuş gibi lanse etmeleri son derece trajikomik olmuş” yorumunu yaptı.

ELLERİNE YÜZLERİNE BULAŞTIRDILAR

Yazılı bir açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Burçin Tangürek, basında yer alan “Tatilpark öğrencilere ev sahipliği yapacak” şeklindeki haberleri gülümseyerek okuduklarını söyledi. Yalova halkının seçtiği belediye başkanı Vefa Salman’ın haksız ve hukuksuz bir şekilde görevde olmadığı dönemde Yalova Belediyesi’nde vekaleten görev yapanların icraatlarını ilgiyle takip ettiklerini kaydeden Tangürek, “Ellerine yüzlerine bulaştırdıkları dere ıslahı, asfalt gibi çalışmaların ardından şimdi de eski uygulamaları ısıtıp yeniymiş gibi sunmaları üzerine artık bu açıklamayı yapmak zorunluluk haline gelmiştir” dedi.

DP ZAMANINDA DA OLMUŞTU

Tangürek, Tatilpark’ın Vefa Salman’ın bizzat verdiği talimat ile 5 yıl önce öğrencilere tahsis edildiğini kaydederek şöyle devam etti:
“Hatta Vefa Salman öncesi Demokrat Parti döneminde de benzer bir uygulama yapılmıştı. Yani Yalova Belediye Başkan Vekili’nin ‘öğrencilere büyük müjde’ diye sunduğu, ilk kez yapılmış algısı verilen proje çok daha iyi şartlarda, yıllar önce zaten uygulamaya konmuştu. Hiçbir şart sunmadan, özel çamaşırhane dahil pek çok yeni hizmet de eklenerek öğrencilerimizin barınma sorunlarına katkı sunulmuştu” dedi.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.