ÇİFTLİKKÖY BELEDİYESİ MASTERCARD BOYKOTUNA KATILARAK TROY’A GEÇİYOR

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Çiftlikköy Belediyesi’nin Mastercard boykotuna katılarak yerli ödeme sistemi TROY’e geçiş yapacağını açıkladı.

Çiftlikköy Belediyesi ve iştiraki Zirvekent A.Ş. çalışanlarının maaş promosyon anlaşması kapsamında çalışmakta olduğu İş Bankası Çiftlikköy Şubesi’ni ziyaret eden Başkan Silpagar, Şube Müdürü Meryem Gizem Ozanoğlu ile bir araya geldi. Başkan Silpagar, “Çalışanlarımızın banka kartlarında Mastercard ve Visa gibi yabancı ödeme sistemleri yerine yerli ve milli ödeme sistemimiz olan TROY’a geçiş yapmaları için İş Bankası ile anlaşma sağladık. Çalışanlarımız İş Bankası kredi veya banka kartlarını TROY özellikli kartlara çevirmek için internet bankacılığı kullanıyorlarsa mobil üzerinden, mobil kullanmıyorlarsa bankaya gelip dilekçe vererek başvuruda bulunabilecekler” dedi.

İş Bankası Çiftlikköy Şube Müdürü Meryem Gizem Ozanoğlu da, yerli ve milli ödeme sistemi TROY’un kullanımının ülkenin milli servetinin yurtdışına çıkmasını engellediği gibi piyasaya rekabet getirdiği için diğer şirketlerin komisyon oranlarının düşmesini sağladığını ifade etti. Ozanoğlu, “TROY logolu kredi kartları da banka kartları da ön ödemeli kartlar da var. Temassız özellikli TROY kartları ile temassız sembolü olan her yerde ödeme yapmak mümkün oluyor. Diğer yabancı ödeme sistemleriyle yapılanlar TROY’la da yapılabiliyor” diye bilgi verdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.