ÇİFTLİKKÖY BELEDİYESİ’NDEN TEKNO ATIK PROJESİNE DESTEK

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Çiftlikköy Şehit Abdülhamit Kaya İmam Hatip Ortakulu Steamşah Kulübü’nün 48 öğrencinin katılımıyla başlattığı Teknoatık Projesi’ne Çiftlikköy Belediyesi proje ortağı olarak destek veriyor.

Öğrenciler, proje kapsamında toplanacak olan elektronik atıkları kullanarak, TÜBİTAK ve TEKNOFEST projeleri, dönem ödevi ve benzeri sanat tasarımı projelerinde robot, elektronik devre ve benzeri malzeme ihtiyacını giderecek. 

Proje kapsamında elektronik atıkların ileri dönüşümde kullanılabilirliği konusunda öğrencilerin düzenlendiği panele katılarak elektronik atıkların kullanım alanları hakkında bilgiler veren Çiftlikköy Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Emine Yeşim Aras, belediyenin Sıfır Atık Tesislerinde geri dönüşüm malzemelerinden üretilen ‘Geri Dönüşüm Atık Toplama Sepeti’ni de okula teslim etti.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, öğrencilerin projesine destek vermekten dolayı mutlu olduklarını dile getirerek, “Okulumuzun kulüp öğrencileri, çeşitli projelerde yapacakları üretim için tekno atıklardan malzeme elde etmeyi düşünmüş. Biz de proje ortağı olarak hem geri dönüştürebilir atıkların toplanmasını sağlayacağız. Ayrıca ekiplerimiz de elektronik atıklar için farkındalık yaratmak adına tesislerimizde geri dönüşümden üretilen ve kendi tasarımımız olan geri dönüşüm kutusunu okulumuza teslim ettiler” diye bilgi verdi.

OPET’in ‘Tertemiz Yarınlar Okullardan Başlar Projesi’ kapsamında hazırlanan Tekno atık projesini bir dizi etkinlikle başlattıklarını dile getiren Şehit Abdülhamitkaya İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Hasan Akpınar, Steamşah kulüp öğrencilerinin çalışmalarına farklı etkinliklerle devam edeceklerini kaydetti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.