VALİ DR. HÜLYA KAYA’NIN 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 109. YILI MESAJI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Valisi Dr. Hülya KAYA, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 109. Yılı için mesaj yayınladı.

Vali Kaya mesajında; “Çanakkale Zaferi; Tarihe gömülmek istenen bir milletin küllerinden yeniden doğuşudur…”

Bugün, 18 Mart 2024, Çanakkale Zaferi’nin 109. yıl dönümünü ve Şehitlerimizi Anma Günü’nü idrak ediyoruz. Bu vesileyle, Çanakkale Savaşı’nda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

18 Mart 1915, Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinde bir dönüm noktasıdır. Bu tarihte, Çanakkale Boğazı’ndan geçmeye çalışan dünyanın en güçlü düşman donanması, Türk ordusunun kahramanca direnişi karşısında büyük bir yenilgiye uğramıştır. Çanakkale Zaferi, Türk milletinin bağımsızlığına olan inancını ve azmini tüm dünyaya göstermiş, “Çanakkale Geçilemez” demiştir.

Bizler, ecdadın torunları olarak, onların bize emanet ettiği bu vatanı korumak ve daha da yüceltmek için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. Bunu yaparken, savunma sanayimizi geliştirmek, teknolojik yeniliklere dahil olmak ve kendi silahlarımızı üretmek en önemli önceliklerimizden biridir.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığımız tarafından havada, karada ve mavi vatanda ordumuzu ve donanmamızı güçlendiren çok büyük projelerle “Milli Teknoloji” faaliyetlerimiz tüm hızıyla devam etmektedir. Milletimiz emin olsun; dosta güven, düşmana korku veren bu çalışmalarımız milletimizden aldığı güç ve kararlılıkla durmaksızın devam edecektir.

Güçlü bir savunma sanayii, milli bağımsızlığımızın ve egemenliğimizin teminatıdır. Bu nedenle, bu alandaki yatırımlarımızı artırarak, kendi savunma sanayimizi en üst seviyeye çıkarmak için milletçe çalışmaya devam edeceğiz.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 109. yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun.” ifadelerini kullandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.