ÇİFTLİKKÖY’DE ÖĞRENCİ SERVİSLERİNE SIKI DENETİM

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı’nın başlamasıyla birlikte Çiftlikköy’de faaliyet gösteren öğrenci servislerinin denetimlerine başlandı.

Çiftlikköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Trafik Birim Amirliği ekipleri ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin koordineli olarak gerçekleştirdiği denetimlerde, öğrenci servisi hizmeti veren araçların işletme ruhsatları ile yetki belgelerinin olup olmadığının yanı sıra, yönetmelikte belirtilen kriterlere uygunluğu da kontrol edildi. Öğrencilerin güvenli bir şekilde taşınması için bütün ayrıntıların incelendiği denetimlerde, servis şoförleri ve öğrencilere de gerekli bilgilendirmeler yapıldı.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, öğrencilerin güvenli bir şekilde okula ve okuldan eve ulaşmalarının sağlanması amacıyla servis sürücülerinin dikkatli ve kurallara uygun bir şekilde hareket etmelerinin yanı sıra, servis araçlarının eksik belgeyle faaliyet göstermemeleri gibi konularda hassas olduklarını ifade ederek, “Denetlemeler hem öğrencilerimiz, hem de servis sürücülerimizin iyiliği için kuralların uygulanmasını sağlamayı amaçlıyor. Servis sürücülerinin dikkat ve hassasiyetlerini en üst düzeyde tutarak çocuklarımızın huzur ve güven içerisinde okullarına gidiş ve gelişlerini sağlamak amacıyla yapılan denetimler, farklı zamanlarda eğitim öğretim yılı takvimi boyunca devam ettirilecek” diye bilgi verdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.