VALİ MUAMMER EROL’UN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazilik” unvanı ile “Mareşal Rütbesi”nin verilişinin 101. yıl dönümünü ve 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutlamanın mutluluğu içindeyiz.

Şehitlik ve gazilik; Türk Milleti için ulaşılabilecek en yüce ve en ulvi makam, aziz milletimizin bir ferdi olarak da hepimiz için büyük onur ve gurur kaynağıdır. Şanlı tarihi boyunca, tüm zorluklara karşı hür yaşamayı, bağımsızlık ve istiklalini canı pahasına korumayı ilke edinen aziz milletimiz, bu uğurda şehit ve gazi olmayı büyük bir onur ve gurur kaynağı saymış, bu fedakârlığın karşılığında girdiği her mücadeleden zaferle çıkmıştır.

Malazgirt’te, Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da, Kore’de, Kıbrıs’ta ve 15 Temmuz’da vatanımıza ve milli birliğimize kast edenlere karşı verdiğimiz mücadele ile nice destanlar yazan gazilerimiz, şanlı tarihimizin ebedi kahramanları olmuştur.

Aziz milletimiz, şehit ve gazilerimizin değerini daima bilmiş, onları büyük bir sevgiyle ve takdirle yad etmiştir. Onların hatırasını her daim canlı tutmuş, her koşulda onların yanlarında yer almış ve kederlerini paylaşarak gururlarına ortak olmuştur.

Sevgi ve saygıyla andığımız gazilerimiz için Devlet olarak tüm imkânları seferber etmek suretiyle atılması gereken adımları her daim atmaktayız. Her zaman destekçisi olduğumuz gazilerimiz için saygın kişiliklerine yaraşır yaşam koşulları sunmanın en büyük sorumluluğumuz olduğunun da bilincindeyiz.

Bu duygularla, vatan savunmasını, fedakârca en iyi şekilde yerine getiren başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmetle yâd ediyorum. Gazilik mertebesi ile şereflenmiş gazilerimize de sağlıklı, uzun ömürler diliyorum.

19 Eylül Gaziler Günümüz Kutlu Olsun.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.