ÇİFTLİKKÖY’DEN “MARMARA HEPİMİZİN” ÇAĞRISI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Marmara Denizi’nin korunması adına “Marmara Hepimizin” sloganıyla yola çıkan Çiftlikköy Belediyesi ve TEMA Vakfı, 8 Haziran Marmara Günü’nde anlamlı bir etkinliğe imza attı.

2022 yılından bu yana her yıl farklı temalar altında düzenlenen etkinliklerin bu yılki odak noktası ‘denizcilik’ oldu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın desteği ve Marmara Belediyeler Birliği’nin koordinasyonuyla, Marmara Denizi’ne kıyısı bulunan yedi ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen farkındalık çalışmaları, bölge halkının denizleri koruma konusundaki bilincini artırmayı hedefledi.

Çiftlikköy’de düzenlenen sahil temizliği etkinliğinde, gönüllüler halk plajı ile engelsiz kafe arasındaki alanda 2 saat içinde 50 kg’dan fazla plastik ve evsel atığı topladı.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Adil Yele, “2022 yılında 62 farklı etkinlikle başlayan Marmara Denizi Günü kutlamaları, 2023’te de yaklaşık 100 etkinliğe sahne oldu. Çiftlikköy Belediyesi olarak, Marmara Denizi’nin korunması için atılacak her adımı destekliyoruz ve bu yıl da sahil temizliği yaparak etkinliklerimize devam ediyoruz,” dedi ve ekledi: “Marmara hepimizin ve bu bilinçle hareket ederek denizlerimizi korumak için çalışmaya devam edeceğiz.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.