CUMHURBAŞKANLIĞI İLETİŞİM BAŞKANLIĞI DEVLET TEŞVİKLERİ TANITIM GÜNLERİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Geleceğin Burada Devletin Senin Yanında-Gençlerin Hayali Bizlerin Vazifesi

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın talimatlarıyla ülkemizin yüzüncü yıl hedefleri kapsamında genel manada millet ve devlet arasındaki iletişimi güçlendirmek spesifik olarak da gençlerimizle devletimiz arasındaki etkileşimi artırmak ve aralarındaki gönül bağını güçlendirmek amacıyla 2021 yılında İletişim Başkanlığı koordinasyonunda başlatılan Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri (Fuar) şimdiye kadar 20 şehirde düzenlenmiş ve fuarları 1 milyonu aşkın kişi ziyaret etmiştir.

Geleceğin Burada Devletin Senin Yanında-Gençlerin Hayali Bizlerin Vazifesi sloganıyla; Bakanlıklar, Savunma Sanayii Başkanlığı, Ulusal Ajans, Dijital Dönüşüm Ofisi, Finans Ofisi, THY gibi 40’ın üzerinde kamu kurum ve kuruluşun katılımıyla düzenlenen Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri etkinliği (fuar) 07-08 Mart 2024 tarihlerinde Bursa’da Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezinde gerçekleştirilecektir.

Yeni kamu yönetimi anlayışı bağlamında devletimizin sağladığı her türlü olanağın, sunulan kamu hizmetlerinin gençlerimiz başta olmak üzere vatandaşlarımıza doğru bir şekilde anlatılması büyük önem taşımaktadır.

Kamusal halkla ilişkiler araçlarını en iyi biçimde kullanan İletişim Başkanlığı, halkımızla devletimiz arasındaki her türlü bilgi eksikliğini önlemeye çalışmakta ve özellikle gençlerimizle iki yönlü simetrik ilişkiler kurarak karşılıklı bir anlayış geliştirmektedir.

Bu itibarla özellikle gençlerimize geleceklerini şekillendirme noktasındaki fırsatlar hakkında bilgilendirme ve özendirme çalışmalarının yapılması elzemdir.

Türkiye’nin çeşitli illerinde düzenlenen Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’nde, pek çok kamu kurum ve kuruluşu tarafından açılan stantlar ve bu stantlarda görevlendirilen uzman kamu personeli vasıtasıyla gençlerimize hangi desteklerin sunulduğu anlatılmaktadır.

Kamusal halkla ilişkiler bağlamında önemli bir işlev gören bu etkinliklerde millet ve devlet arasındaki iletişim güçlendirilmekte; devletin bütün yetkili kurumları tarafından gençlerimiz başta olmak üzere vatandaşlarımıza sunulan kamu hizmetlerinin doğru ve etkin bir şekilde anlatma fırsatı yakalanmaktadır.

Bu etkinliklerle gençlerimiz tarafından ulaşılması güç görünen kurumların onlara tüm imkânlarıyla yalnızca bir adım mesafede olduğu gözler önüne serilmiştir.

Böylece gençler, kurumları daha iyi tanıyarak hem devletimizin imkânlarından yararlanabilecek hem de sorumlu vatandaşlar olarak hak ve ödevlerini daha iyi kavrayabilecektir.

Devlet-millet bütünleşmesi misyonu kapsamında gençler, burs alarak eğitimlerine hız kesmeden devam edebilecek; kamudaki staj ve kariyer fırsatlarından faydalanabilecek; kredi, teşvik ve hibelerle birer girişimci olarak kendi işletmelerini kurabilecektir.

Bu kapsamda Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri etkinliği ile gençlerimizin geleceklerini Türkiye’de kurmalarının sağlanması amaçlanmaktadır.

Bu anlamda gençlerimizin her daim arkalarında olan devletimizin gücünü hissetmeleri ve potansiyellerini gerçekleştirme noktasında emin adımlar atmaları sağlanmaktadır.

Böylece gençlerimiz hem birer birey olarak güçlenecek hem de ülkemize değer katacaklardır.

Bir hayali, hedefi ve projesi olan tüm gençlerimiz Devlet Teşvikleri Tanıtım Günlerine davetlidir.

Etkinliğe katılacak üniversiteli gençler öğrenci kimlikleriyle 07-08 Mart 2024 tarihlerinde saat 09:00-18:00 arası metro ulaşımından ücretsiz yararlanabilecektir.

DEVLET TEŞVİKLERİ TANITIM GÜNLERİ

Tarih: 07-08 Mart 2024

Ziyaret Saatleri: 10:00-17:00

Yer: Merinos Atatürk Kültür Kongre Merkezi Fuar Alanı

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.