CUMHURİYETİN 100.YILI ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE BAŞLADI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Cumhuriyetin 100. Yılı etkinlikleri ilimizde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Yalova Valiliği öncülüğünde Yalova Belediyesi’nde paydaşları arasında yer aldığı etkinliklere Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk’ta katılım sağladı.

15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen programın ardından Yalova Valisi Hülya Kaya, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk ve diğer protokol üyelerinin katılımıyla Yalova Kent Müzesi’nde ‘100.Yılda, 100 Ressam, 100 Eser’ isimli serginin açılışı gerçekleştirildi. Açılışının ardından Vali Hülya Kaya, Başkan Tutuk ve diğer protokol üyeleri Mahaçkale Lezginka Dans Müzesi Kurucu Başkanı Omar Omarav’dan bilgiler alarak sergiyi gezerek böyle bir organizasyonda emeği olan Yalova Kafkas Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aydemir’e teşekkürlerini ilettiler.

Burada gerçekleşen açılışın ardından Yürüyen Köşk 100.Yıl Sanat Çalıştayı programında yer alan resim sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Yürüyen Köşk Derneği öncülüğünde, Yalova Belediyesinin de paydaşları arasında yer aldığı Ekim Geçidi Platformu Sanatçılarının yapmış olduğu eserlerin sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Açılışın ve serginin gezilmesinin ardından müzik dinletisi, dans grubunun gösterileri yer aldı. Son olarak 100. Sanat Çalıştayında emeği olan sanatçılara ödülleri takdim edildi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.