DARICA’DA TEDAVİ EDİLEN BAHRİ KUŞU HERSEK’TE DOĞAYA SALINDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yaralı olarak bulunarak Bahri Kuşu, Faruk Yalçın Darıca Hayvanat Bahçesi Parkı’nda tedavi edildikten sonra en uygun bölge olan Hersek Lagününe salındı.

Yaralı olarak bulunan Bahri Kuşu, Kocaeli Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Bölge Müdürlüğü yetkilileri tarafından Faruk Yalçın Darıca Hayvanat Bahçesi Parkı’na teslim edildi. Burada tedavi edilen kuş, Altınova Hersek Lagününde doğaya salındı.

2 haftalık tedavi

Faruk Yalçın Darıca Hayvanat Bahçesi Parkı yetkilileri yaptıkları açıklamada, “Yaralı olarak parkımıza emanet edilen Baha Kuşuna yapılan kontrollerinin ardından göğüs bölgesinden yaralı olduğu anlaşıldı ve rehabilitasyona süreci başlatıldı. Veteriner hekimimiz tarafından uygulanan 2 haftalık tedavi süreci sonucunda bahri kuşunun yarası iyileşti ve iştahı da yerine geldiği görüldü.

“En uygun yeri aradık”

Bahri kuşunun yeniden doğaya salınması için ekibimiz uygun bir yer arayışında bulundu. Bu doğrultuda Altınova Belediyesi Doğa Eğitim Merkezi ve Engelsiz Kuş Gözlem Kulesi yetkilileri ile temasa geçildi. Bölgede gözlemlenebilen 250 kuş türü arasında bahri kuşunun da olduğu öğrendik ve kuşu gözlem kulesinin bulunduğu bölgede doğaya geri saldık.

Destek çağrısı

FYZoo olarak bizler yaban hayatı korumak için çaba gösteriyoruz. Sizlerden aldığımız destekle koruma ve kurtarma çalışmalarının her zaman içinde olmaya devam edeceğiz.

Siz de FYZoo’nun yaban hayatı korumak için gösterdiği çabanın bir parçası olmak için parkımızı ziyaret edebilir, evlat Edin programına katılarak koruma altında bulunan bir hayvanın bakımını destekleyebilirsiniz” denildi.

Sezer Sevinçler

Sezer Sevinçler

10 Şubat 1979 Yalova Doğumlu, Bilgisayar mühendisi, Gazeteci,

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.