“GEÇMİŞİN DENEYİMİYLE GELECEĞİN BİLGELİĞİNE”

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

KATFA-DER farkındalığımızı geliştiriyoruz programı çerçevesinde bu hafta avukat İrem Tünay’ı konuk etti.

Uluslararası kadın ve toplumsal Gelişim Derneği geçmişin deneyimi ile geleceğin bilgeliğine konulu programda topluma mal olmuş kişileri konuk etmeyi hedefliyor.

Dernek başkanı Nurten Anıl, geçmişten bugüne etik ve kültürel değerlerimizin yok olduğunu üzülerek görmekteyiz. Yani değerlerimiz değişti. Aile olma kavramını hemen hemen kaybetmiş durumdayız. Oysa ki toplumun Temel yapı taşı ailedir. Aile yapısı bozulduğunda toplum çökmeye mahkumdur. İşte Bu bağlamda eskiden neyi farklı yapıyorduk deneyimleyen kişilerden bunları bilmek istedik.

Anıl, Program kapsamında topluma faydalı olmak için elini taşının altına koymaktan kaçınmayan kıymetli avukat İrem Tünay ile kıymetli bir söyleşi gerçekleştirdik. Tadına doyamadığımız söyleyişinin henüz daha başındayız o kadar dolu dolu bir hayat ki ders çıkara çıkara keyfine vara vara birkaç bölümde bitireceğimiz farkındalıklarla dolu bir program oldu. Çocuk yetiştirmek, aile, eğitim, sosyal çevre olmak üzere birçok konulara değinen İrem ablamizın deneyimlerini dinleyip geçmiş ile şimdiki zaman arasında köprülerden geçtik. ülkemizin doğusundan batısına birçok ilini konuşma fırsatı bulduk. Dolu dolu hoş bir sohbet oldu. önümüzdeki hafta 7 Şubat saat 14.00’te Halil İnalcık konferans salonunda buluşmak üzere sözleştik sizleri de bekleriz.

Bize ayırdığı zaman, katkı ve emekleri için kıymetli İrem Tünay’a teşekkür ederim dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.