GOOGLE, YAPAY ZEKA DESTEKLİ VİDEO OLUŞTURMA ARACI “VİDS”İ DUYURDU

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Google, Cloud Next 2024 etkinliğinde yapay zeka destekli yeni video oluşturma aracı “Vids”i tanıttı. Bu yenilikçi uygulama, kullanıcıların fikirlerini kişiselleştirilmiş videolara dönüştürmelerine olanak tanıyor.

“Vids”, Google Workspace uygulamaları arasına eklenen en son araçtır ve kullanıcıların video oluşturma sürecinde yapay zekadan yardım almalarını sağlar. Uygulama, özellikle kurgu, tasarım ve prodüksiyon gibi alanlarda destek sunarak, kullanıcıların mevcut dosyalarını ilgi çekici videolara dönüştürmelerine yardımcı olur1.

Google yöneticisi Aparna Pappu, Vids’i “kurgu, yazma ve prodüksiyon gibi işlemlerin hepsini bir arada sunan asistan” olarak tanımladı. Uygulama, kullanıcıların kendi cihazlarından veya hazır içeriklerden yararlanarak videolar oluşturmalarını sağlıyor.

Vids, Google’ın kendi yapay zeka modeli Gemini’den güç alıyor. Gemini, videolarda kullanılabilecek görseller oluşturmanın yanı sıra, içerik yazma veya sesli okuma gibi işlevleri de yerine getirebiliyor.

Şu anda sınırlı test aşamasında olan Vids, haziran ayında daha geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından test edilecek ve sonrasında Gemini Workspace aboneleri için kullanıma sunulacak.

Bu araç, özellikle profesyoneller için yararlı olabilir; karmaşık konseptleri açıklamak, sunumlar yapmak veya ekipleri bilgilendirmek gibi işlevlerde kullanılması hedefleniyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.