GÖZ KAPAĞI ESTETİK AMELİYATI İLE BAKIŞLAR CANLANIYOR

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Sağlıklı gözler için sağlıklı göz kapaklarına sahip olmanın önemli olduğunu söyleyen Göz Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Dilek ABUL, yaşlanmayla birlikte estetik ve tıbbi açıdan sorunlara yol açan göz kapağı düşüklüğünü, Özel Atakent Hastanesi’ nde cerrahi müdahale ile başarılı şekilde tedavi edilebildiklerini belirtti.

“ Gözleri koruma özelliğinin yanı sıra yüzümüzde estetik açıdan oldukça dikkat çeken göz kapakları, ilerleyen yaş ve yer çekiminin etkisiyle aşağı doğru sarkar. Bu durum yüzün canlılığını yitirmesine neden olur. Yaşanan bu sorundan psikolojik olarak etkilenen birçok kişi, güvenli bir şekilde ve başarıyla uygulanan göz kapağı estetiği cerrahisini tercih etmektedir.

Göz kapağı cerrahisi 35-70 yaşları arasındaki kişilere rahatlıkla uygulanabilir. Genetik faktörler nedeniyle göz kapağı sorunları yaşayan kişilere ise yirmili yaşlardan itibaren cerrahi planlanabilir. Göz ve göz çevresi bir bütünü oluşturduğundan ameliyat öncesinde mutlaka kapsamlı bir göz muayenesi yapılması gerekir. Muayenenin ardından göz çevresi estetik açıdan değerlendirmeye alınır ve üst kapakların kas gücü ve derideki esneme, bağlardaki esneklik, kaşların pozisyonu, göz kapaklarının kapanma pozisyonları, alt kapaklardaki torbalar ve gevşemelerin duruma etkisi incelenir. Klinik açıdan uygun olan hastalara cerrahi planlanır.

Alt ve üst göz kapağı ameliyatları genelde lokal anestezi ile uygulanır. Hastaların hastanede kalmasına çoğu zaman gerek duyulmaz. Müdahalenin ardından kesi alanı, özel dikişlerle iz belli olmayacak şekilde kapatılır. Yara üzerinin şerit bantlarla kapatılması yeterlidir. Dikiş izleri zamanla belirsizleşir. Uygulaması oldukça güvenli, başarılı sonuçlar veren ve hastanın konforunu bozmayacak şekilde uygulanan estetik göz kapağı cerrahisi ile hastalar sorun oluşturan göz kapakları yerine sağlıklı ve estetik bir görünüme kısa sürede kavuşabilmektedir.”

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.