OKUYAN, BAŞKAN SALMAN’A KONUK OLDU

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere kentimize gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Yaşar Okuyan’ı makamında ağırladı. Yalova ve Ülke gündemine dair konuların konuşulduğu görüşmede ikili samimi bir sohbet gerçekleştirdi.

 

Eski Bakanı Belediye Başkanlığı girişinde karşılayan Başkan Salman, görüşme başlamadan önce Bakan Okuyan’a son olarak hazırlanan Yalova’yı tanıtıcı eserleri ve Yürüyen Köşk’e ait hediyelikleri takdim etti. Yalova’daki son durum hakkında Başkan Salman, Yaşar Okuyan’a bilgiler verdi. 1998 yılında yapılan Yalova Kongresinde Yalova’nın hizmet sektörüne ve turizme yönelmesi gerektiği konusunda o dönemde karar alındığını belirten Bakan Okuyan; “Görüyorum ki şuan ki süreçte bu yönde çalışmalar yapıyorsunuz. Yalova’nın birçok avantajı var bunları kullandığımız takdirde kentimiz hak ettiği noktaya gelecektir” dedi.

“Bakan olduğunuz dönemde söylediğiniz bir söz vardı, ‘Yalova İstanbul’un banliyösü olacak diye’ bende bu sözünüzü sık sık tekrar ediyorum” diyen Başkan Salman ise şunları dile getirdi; “Turizmde 4 dönümden büyük alanda yapılacak yatırımlarda yüksekliği arttırdık. 6 kata kadar otel yapılmasının önünü açtık. Şuan büyük otel zincirlerinin Yalova’ya ilgisi var. İl genelinde birçok yeni otel açıldı. Amfi Tiyatroda yeni bir planlama yapıyoruz. Körfez Geçiş Köprüsünün tamamlanmasıyla birlikte Yalova’nın coğrafi konumunun önemi daha da hissedilecek. Yalova’yı en iyi şekilde geleceğe hazırlamak istiyoruz. Yalova’yı markalaştırmak istiyoruz.”

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.