İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HALİL İBRAHİM AKMEŞE’NİN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm çocuklara armağan ettiği, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını hep birlikte coşkuyla kutluyoruz. Bu özel gün, milletimizin kaderini kendi eline aldığı, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı ve ulusal egemenliğimizin tesis edildiği gündür.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ve onun “Milletin Bağımsızlığını Yine Milletin Azim ve Kararlılığı Kurtaracaktır” öngörüsüyle tutuşturulan bağımsızlık meşalesi, 23 Nisan 1920’de Anadolu’nun dört bir yanını aydınlatan bir güneş haline geldi.

Bu güneş;

Kışı bahara, baharı yaza çeviren, çocuk gülümsemeleriyle şenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı; sadece güzel ülkemizde değil dünyanın birçok farklı ülkesinde kutlanmakta, dostluk ve barışa da açılan aydınlık bir kapı olmaktadır.

Aydınlık Geleceğimizin Aydınlık Yüzleri, Sevgili Öğrencilerimiz,

Bu anlamlı günde sizleri, gelecek yüzyılın Türkiye’sinin mimarları olarak görüyorum. Sizler, kahramanlıkla dolu geçmişimizden aldığınız ilhamla, bilgi çağının öncülerisiniz. Vatana olan sevginiz ve milli değerlerimizle şekillenen karakteriniz, yarının daha aydınlık Türkiye’sini inşa edecek.

Kurtuluş Savaşında gösterilen kahramanlık ve vatanseverlik ruhu, sizlerin de içinde… Bu ruhla donanmış olarak bilimde, sanatta, sporda ve her alanda ülkemizi daha ileriye taşıyacak, dünyada söz sahibi bir Türkiye’nin temellerini atacaksınız.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

Bizi biz yapan Çanakkale Savaşı, Kurtuluş Savaşı ve Millî mücadele ruhunu unutmadan ülkemizin adını bilimde, fende, teknolojide ve en önemlisi eğitimde altın harflerle yazdırmak bizlerin elinde… Bu bilinçle yetiştireceğimiz çocuklarımızın geleceğe umutla bakmaları, kendilerini donanımlı bir yetişkin haline getirmeleri için ellerinden güvenle tutalım. Yarın birer yetişkin olduklarında onlar da çocuklarının ve öğrencilerinin elinden aynı güvenle tutabilsinler. Hep bir adım ileriye gidebilsinler.

Kalplerindeki sevgi ve umut da daha da artsın, güzelleşsin. Çocuk kalbinin güzelliğinin herkesi sarmaya yetebileceğine yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Millî Mücadele arkadaşları ile ebediyete irtihal eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor; gazilerimize saygı, şükran ve minnetlerimi sunuyorum.

Başta bugünü anlamlandıran çocuklarımız ile tüm dünya çocuklarının ve hepinizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını gönülden kutluyor, bu coşkuyu paylaştığımız herkesi saygıyla selamlıyorum.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.