İSTİKLAL ŞAİRİ MEHMET AKİF ERSOY YALOVA’DA ANILDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediyesi, 12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulünün 101.yılına özel olarak düzenlediği “Asil” isimli tiyatro oyunu ile Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u andı.

Hüseyin Kurtça’nın yazdığı, Seyit Demir’in yönettiği oyun, 12 Mart Cumartesi günü 2 seans olarak Raif Dinçkök Kültür Merkezi Özgecan Aslan Salonu’nda gerçekleşti.


Büyük üstat Mehmet Akif Ersoy’un hayatını konu olan oyun, seyirciler tarafından defalarca alkışlandı. 12 Mart’a özel olarak hazırlanan oyun aynı zamanda Yalova Belediyesi YouTube kanalı üzerinden canlı yayınlandı. Hava muhalefeti nedeniyle gelemeyen vatandaşlar, tiyatro oyununu böylelikle canlı izlediler.


Tiyatro gösterimine Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’u temsilen Başkan Yardımcıları Fatih Şahin ve Ahmet Sarıduman katıldı. Tiyatro sonunda Şahin ile Sarıduman oyunculara çiçek takdim etti. Ardından Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, Milli Şairimiz Ersoy ve vatanımız uğruna canını feda eden kahraman askerlerimizi saygı ve rahmetle andılar.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.