İYİ PARTİ YALOVA’DA BAYAN BELEDİYE BAŞKAN A. ADAYI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

İyi Parti Yalova il belediye başkanlığı için aday adaylığını açıklayan Nur Gemalmaz Ayaz Yalova’da ilk olmak istediğini söyledi.

Tanıtım toplantısında yoğun ilgiyle karşılaşan, Nur Gemalmaz Ayaz konuşmasında; “Saygı değer basın mensupları, çok değerli dostlarım, gönüldaşlarım, İYİ partili yol arkadaşlarım, İyi Parti yönetim kurulum, disiplin kurulum, gençlik kollarım, sevgili Yalova’lılar  hepiniz hoş geldiniz.
 
Katılımıyla beni onurlandıran İyi Parti Yalova İl Başkanım Mehmet Çam, İlçe Başkanlarım, Değerli yol arkadaşım Miletvekili adayı Sayın Elif Akyol Tosun, Merkez ilçe eski Başkanları değerli dostum sayın Esra Patıl ,Osman Kendir, Gençlik kolları eski başkanı Kardeşim Halil İbrahim Tokay. Milletvekili Aday adayı arkadaşlarıma tekrar teşekkür ederim.
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki kızım olacağını öğrenince eşimle birlikte Türkiye’ye dönme kararı aldık, Ankara’ya dönüp bakanlıkta görevime devam edebilirdim, ama kariyerimden vazgeçerek kendimi ait hissettiğim Yalova’ya dönme kararı aldım. Evet sevgili eşim Okan Cevdet Ayaz babadan, dededen, Yalovalıdır bu sebeple bende eş kontenjanından Yalovalı sayılabilirim. Ama benim anlatmak istediğim Yalovalılık daha başka, efendim yaz akşamlarında tadım-balım da dondurma yemek, balıkçılarda çay simit ile denizin mavisine bakıp hayaller kurmak, sahilinde yürüyüş, barış sokakta dostlarla kahve içmek, uzun zamandır göremediğin arkadaşınla yolda karşılaşmaktır Yalova’lılık. Kendini Yalova’ya ait hissetmektir, insanın nereli olduğu o kente verdiği emekle, kazandırdığı değerlerle ölçülür. Bu Yüzdendir ki biz Yalova’yı oluşturan tüm hemşerilerimizle beraber Yalova’nın kalkınması için elimizden ne gelirse yapacağımıza bugün burada söz veriyoruz.
 
Kentimizi Avrupa standartlarında ekonomik, kültürel ve sosyal anlamda kalkındırmak için eylem planımızı hazırlıyoruz. Fazla vaktinizi almamak için ana başlıklar halinde anlatmaya çalışacağım.
Biliyorsunuz, üniversiteler bulunduğu şehirlere kültürel, ekonomik anlamda değer katarlar. Pozitif yönde sosyal yapısını değiştirir ve geliştirirler. Maalesef Yalova’da Kent ile Üniversite entegrasyonu sağlanamadı birinci önceliğimiz Üniversitemizi Kentimizle birleştirip Kentimizin kalkınmasında aktif rol almasını sağlamak olacaktır.
İkinci konumuz turizm, Yalova’nın potansiyelini sizlere anlatmama gerek yok, örneğin denizi hiç bir şekilde kullanamıyoruz, Yalova’ da deniz kirliliği malum buna çözüm bulacağız, Yat Limanı Kente katma değer katamadı çünkü fiyatlar yüksek isteğimiz diğer tatil yerlerinde olduğu gibi belediye’ ye ait yat limanı yapmak ve böylece İstanbul’ da yer kiralarından bunalan tekne sahiplerini Yalova’ya çekerek, yüksek potansiyelli yerel turistleri Yalova’ ya kazandırmak.
 
Yine kaplıca (sağlık) turizminde çok gerilerdeyiz. İstanbula 4 saat uzaklıkta olan aynı zamanda sıcak su kalitesi bakımından Yalova’nın gerisinde kalan Afyon, sağlık turizminde ise bizden kat ve kat ilerde (yıllık gelen turist sayısı yaklaşık 1 milyon dur.). 
Kentimizin mahrum kaldığı yüksek profilli yerli turisti ve yabancı turisti çekmek için ulusal ve uluslararası anlamda yapılacak programlarla birlikte kentimizin ekonomisini geliştirmek niyetindeyiz.
 
Diğer konuları kısaca ele alırsam; vahşi kentleşme, otopark, kamu taşımacılığı problemlerimiz aşırı bunaltıcı olamamakla beraber çözümsüz kalınması halinde ileride büyük sıkıntılara yol açacaktır. Arge çalışmalarımız sonucu kalıcı çözümler sağlanacaktır.
 
Hem ülkemizin hemde şehrimizin en önemli problemi eğitim, Yalova lisesinin efsane müdürü değerli Aziz Deniz zamanındaki başarıları malum, her sene türkiye ilk 30 unda 10 larca türkiye derecesi çıkarmış Yalova’dan, başarısını kaybeden Yalovaya doğru evriliyoruz. Bu konuda Belediyenin her ne kadar müdahalesi olamasada biz elimizdeki imkanlarla mahalle mahalle eğitim yuvaları oluşturup günümüzün teknolojileri olan robotik kodlama, grafik tasarım ve yazılıma ağırlık verip Yalova’yı Türkiyenin en başarılı şehri yapmak için elimizden geleni yapacağız.
 
Sevgili Yalova’lılar sizlerin zamanını daha fazla almamak adına projelerimiz hakkında detaylı sunumu daha sonra yapacağız.
 
Yalova’da seçimin şu an itibari ile 2 parti üzerinden gitmekte olduğunu görüyorum. Bizim partimizdeki sürecin yeni başlamasıyla birlikte aday adaylığımızı bugün sizlerin önünde açıklama kararı aldık. Bundan sonra ki süreçte eminim ki hepimizin gayretiyle Yalova’da dengeleri değiştirip, herkesin konuştuğu, seçim yarışında ön sıralarda olan bir İYİ parti olacak. 
 
Sevgili dostlarım, karşınızda bir siyasetçi, bir kadın ve bir anne olarak bulunmaktayım. Yalova’nın ilk kadın belediye başkanı olmaya talibim, ilk günden beri bana verdiğiniz desteğin katlanarak arttığını görüyor ve hissediyorum. Sizden aldığım bu güçle bu seçimi kazanacağımıza inanıyorum. Bu bir cesurlar hareketidir uzun süredir verdiğimiz demokrasi mücadelesi yerel seçimlerle taçlanacaktır. Kuramazsınız dediler kurduk, şimdi de başaramazsınız diyenlere inat Allahın izniyle başaracağız ve Yalova’nın ilk kadın belediye başkanı olacağız.
Değerli hemşerilerim siyasete girişim, Milletvekilliği adaylığı sürecim, sizlerle tanıştığım ilk günden beri en büyük amacım sizin gönüllerinizde hoş bir seda bırakabilmekti. Bugün burada bana göstermiş olduğunuz ilgi, alaka benim en büyük kazanımımdır. Rabbim yürüdüğümüz yolu açık, açtığı yolu da hayırlı eylesin.
 
Hepinizin yüreğine, emeğine ve ayaklarınıza sağlık hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.  Saygı ve Sevgilerimle” dedi.

 

NUR GEMALMAZ AYAZ KİMDİR

Erzurum kökenli bir ailenin Sakarya doğumlu kızları olan Nur Hanım, üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Biyoloji Bölümünde yapmış, yine aynı Üniversitede Farmasötik Botanik dalında Yüksek Lisansını tamamlamıştır.
 
Viyana Tıp Üniversitesinde Genetik Ana Bilim Dalında Doktora çalışmaları yapmış, Aydın Adnan Menderes Üniversitesiyle Viyana Tıp Üniversitesini ortak çalışmaya katarak Türkiyedeki Endemik Bitkilerin Kanser Hastalığını yok etmedeki başarısı hakkında makaleler ve çalışmalar yayınlamıştır.
 
Siyasete olan ilgisinden dolayı, Viyana Üniversitesinde Siyasal Bilimler Fakültesinde Master çalışmaları yapmış, Türkiye’de de Sakarya Üniversitesinde Siyasal Bilimler Fakültesinde master çalışmalarını devam ettirmiştir.
 
Yapmış olduğu Akademik başarılar sayesinde 24 Haziran 2018 Genel Seçimlerinde İYİ Partinin 600 Milletvekili Adayı arasında Bilim insanı ünvanı takdir edilmiş 2 kişiden biridir. 
 
T.C. Dışişleri Bakanlığının çoklu sınavlarında başarılı olup Bregenz Başkonsolosluğunda göreve başlamıştır.
Kızının dünyaya geleceğini öğrenince kızının kendi dili, dini ve gelenekleriyle büyümesini arzu ederek Yalova’ ya dönüş yapmıştır.
 
Türkiye’nin yetiştirdiği aydın bir kadın olarak bu topraklara olan borcunu ödemek adına Siyasete hızlı bir giriş yaparak 2018 Genel seçimlerinde İyi parti Yalova Milletvekili adayı olmuştur. Şimdi Yalova’nın ilk kadın belediye başkanı olmak için desteklerinizi beklemektedir. 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.