KADIN EMEĞİ EL ÖRGÜSÜ ATKI VE BERELER RAFLARDA

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Beylikdüzü Belediyesi, Aksa Akrilik ve DAGİ arasındaki iş birliği kapsamında gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesinde 80 kadın, Aksa Akrilik’in “Acryluna” markalı ipliklerinden atkı ve bere ördü. DAGİ tarafından satışa sunulan el emeği ürünlerden sağlanan tüm gelir projeye katılan kadınların olacak.

Dünyanın lider, Türkiye’nin ise tek akrilik elyaf üreticisi Aksa Akrilik ve DAGİ kadınlara istihdam yaratarak geleceğe umut verecek yeni bir sosyal sorumluluk projesinde bir araya geldi. Proje kapsamında öncelikle Aksa Akrilik tarafından üretilen Acryluna markalı renkleri solmayan, sıcak tutan, yumuşak ve doğa dostu el örgü ipliklerinin Beylikdüzü Belediyesi iş birliğiyle 80 kadına gönderilmesi sağlandı. Sonrasında katılımcı kadınlar tarafından örülen el emeği atkı ve bereler, DAGİ mağazalarında ve online satış sitelerinde yerini aldı. Satışından sağlanan tüm gelirin üretici kadınlara ait olacağı atkı ve bereler, Acryluna markasıyla üretilen iplikler sayesinde özellikle daha uzun ömürlü ve soğuk havalarda yüksek yalıtım özelliğine sahip.

Öte yandan, proje sayesinde hem keyifle örgü örmenin tadını çıkaran, hem de ev ekonomisine katkıda bulunan 80 üretici kadının, el yazısıyla iyi dilek temennilerini yazdığı kartlar da ürünlerle birlikte veriliyor.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.