KADINLAR EL EMEKLERİNİN SATILACAĞI SATIŞ OFİSİNİN AÇILIŞI 8 MART’TA YAPILDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında, kadın kooperatifi ürünlerinin satışına destek olunması amacıyla oluşturulan ‘Kurumsal Sosyal Sorumluluk Satış Yeri’nin açılışı gerçekleştirildi.

İDO Feribot Terminali yanında yer alan dükkânın açılışını; Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yalova Milletvekili Tahsin Becan, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Demiryürek, Yalova Girişimci Kadınlar Derneği (YAGİKAD) Başkanı Oya Akbulut kurdeleyi birlikte keserek yaptı.   

Başkan Tutuk, açılış öncesi yaptığı konuşmasında; “Atalarımızın yuvayı dişi kuşa yapar sözüyle konuşmama başlamak istiyorum. Çünkü aile toplumun en küçük yapısı. O yapının da temelini kadın oluşturuyor. Bugün doğumdan ölüme hayatımızın her anında hepimizin üzerinde emeği olan Kadınlarımızın günü. Bu anlamlı günde, kadınlarımıza değer katacak bir açılış gerçekleştiriyoruz. Yalova Belediyesi, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası, Yalova Girişimci Kadınlar Derneği ortaklığında Kurumsal Sosyal Sorumluluk Satış Yerini hizmete açıyoruz. Kadınlarımız ürettikleri ürünleri bize satacak, bizde burada onların satışını gerçekleştireceğiz. Kadınlarımız için ürettiklerini satabilecekleri satış garantili bir proje bugün itibariyle resmen hayata geçmiş oldu” dedi.

“Yalova Belediyesi olarak her zaman kadın dostu bir belediyecilik anlayışı ile hizmet ürettik” diyerek sözlerini sürdüren Tutuk, “Önümüzdeki dönemde de bu anlayışı aynen sürdüreceğiz. Kadınlarımız için hazırladığımız projelerimiz var. Yapacağımız tanıtım toplantısında tüm hemşehrilerimiz ile projelerimizi paylaşacağız. Bu satış yerinin öncelikle kadınlarımıza sonrasında tüm Yalova’ya hayırlı olmasını diliyorum” diyerek sözlerine son verdi.

Tutuk ve davetliler, açılışın ardından ‘Kurumsal Sosyal Sorumluluk Satış Yeri’ni gezerek yapılacak çalışmalarla ilgili bilgiler aldı. 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.