KATFA-DER 2024’ÜN İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Uluslararası Kadın Ve Toplumsal Gelişim Derneği (KATFA-DER) 15 günde bir gerçekleştirdiği farkındalığımızı arttırıyoruz programları kapsamında bu hafta hatırlatıcı Fatma Genç konukları oldu. Namı değer hatırlatıcı parvati 2023’te neyi ya da neleri geride bırakmayı seçiyoruz Konusuna değindi.

Programın açılış konuşmasını yapan dernek başkanı Nurten Anıl,

Yeni yılın her şeyden önce herkese şans getirmesini dilediğini çünkü şans olursa peşinden sağlık mutluluk, mutlu, güzel ve barış içinde bir dünyada olur diye düşünüyorum. Dünyanın birçok ülkesinde acı çeken kadınlar çocuklar suçsuz insanlar varken mutluluktan bahsetmek biraz acı oluyor. Bu nedenle öncelikle şansın bizden yana olmasını diliyorum herkes şanslı olsun ki o şans bize güzel kapıları tüm güzellikleri sunsun. Diyerek sözü parvatiye bıraktı.

Hatırlatıcı Fatma Genç 2023’ten sonra, 2024’te hayatımızda neleri değiştirmek istiyoruz konusuna değindi.

Kendimizi değiştirmek dediğimizde neyi kastediyoruz.

Hayatımızda değiştirmek istediğimiz rutinlerimiz nelerdir.
Hangi seçimlerinizi değiştireceksiniz.
Hangi kursa gideceksin, her gün yaptığın ama hayatında hiçbir işlevi olmayan hangi alışkanlığından vazgeçeceksin.

Senden beklenenin dışında senin kendin için istediğin nedir? Hangi konuda cesarete ihtiyacın var. Ailen eşin çocukların dışında kendin için ne istiyorsun.
Bunları iyice düşünüp kendiniz için en doğru olanı seçmelisiniz.

İnsan zihin, beden ve ruhun birlikteliğidir.

Mutlu olmak için hormonlarımızın dengede olmasına ihtiyacımız vardır.
Mutluluk hormonları endokrin, dopamin, oksitosin ve serotonindir. Bunlar dengede olduğunda ruh beden ve zihin olarak kendimizi mutlu hissederiz.
Mutluluk hormonlarımızın dengede olması için de kendimizi sevmeliyiz günlük bakımlarımızı aksatmamalıyız sporumuzu, yürüyüşümüzü yapmalıyız. güneşlenmeliyiz, günlük d vitamininizi almalıyız. Kahkaha atmalıyız. Birbirimize sarılmalı birilerine yardım etme duygusunu yaşamalı, hayvan sevgisini tatmalıyız.

Şimdi herkes sadece bir dakika düşünsün.
Bu sene hayat rutinine buraya kadar andıklarımdan neyi ya da neleri eklemeye niyet ediyorsunuz.

Program sonunda paylaştığı bilgiler ve deneyimler için Parvatiye teşekkürlerini ileten Başkan Anıl, değindiğiniz konular öz benliğinize kendimize içsel bir bakış yapmamızı sağladı. Ben şahsım adına söylediklerinizi dikkate alacağım ve hayatımda daha çok şeyi azaltıp, kendimi mutlu edecek şeyleri yapmayı seçeceğim. Beni mutlu eden şey ise yaptıklarımdan pek de farklı şeyler değil. Bilgilenmek konusunda yol açmak, bilgilenmek ve topluma faydalı farkındalık yaratan işler yapmak. Bunlara devam etmeyi seçiyorum.

15 günde bir gerçekleştirdiğimiz farkındalığımızı arttırıyoruz programı kapsamında Bu hafta yine çok aydınlatıcı bilgiler edindik 15 gün sonra farklı bir konuda farklı bir konukla bir arada olmak üzere programımıza katılan bizi yalnız bırakmayan dostlara teşekkürlerimizi sunuyoruz diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.