KENT BULUŞMALARININ 24. KONUĞU MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI ÜNLEM ÜSTEL OLDU

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliğinde düzenlenen ‘‘Kent Buluşmaları’’ etkinliğinin yirmi dördüncü, Yalova Karadağ İnşaat ve TAİSAD Taşıt Araçları Yan Sanayi İhtisas OSB’nin sponsorluğunda, Jineps Cafe & Restaurant’ta gerçekleşti.

 

KENT BULUŞMALARI’na katılımcı olarak; Milliyetçi Hareket Partisi Yalova 1. sıra Milletvekili adayı Ünlem Üstel, etkinliğin ev sahipliğini ise Yalova Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ayhan Polat, Genel Sekreter İbrahim Sevinçler ve Yönetim Kurulu üyesi Nevzat Samancı yaptı. Toplantıya, Çevre Gazetesi İmtiyaz Sahibi Sezer Sevinçler, Çınarcık Gazetesi, Gazete Marmara İmtiyaz Sahibi Yakup Akkaya, Radyo Gözde Sorumlu Yayın Müdürü Kutsi Aksoy, Revizyon Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Korkmaz, Yalova Manşet Gazetesi ve Çiftlikköy Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Barış Gür katıldı.

 

PROGRAMIMIZIN TAMAMINI VİDEO HABERİMİZDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

 

 Üstel, “7 Haziran akşamı ben milletvekilliğimi garanti gözüyle bakıyorum “

 

Yalova’nın makus talihinin artı kdönemesi gerektiğini vurgulayan Üstel, Yalova da hak edenlerin bir yerlere gelmesini  ifade ettiği. Üstel,” 7 Haziran akşamı ben milletvekilliğimi garanti gözüyle bakıyorum. Ben kazanırsam  Yalova çok büyük şeyler kazanacak ancak kazanamazsam Yalova çok şeyler kaybedecek.

 

Ben milletvekili olursam her şeyde farklı olacağım. Ben 57. Hükümet dönemi bayındırlık komisyon başkanıydım. Bu görevim süresince Yalova için çok projenin peşinden koştum. Eğer 7 Haziran da milletvekili olursam yine Yalova’nın projelerinin peşinden koşturacağım. Bu koşturma milletvekili olunca daha güçlü olur ve eğer projelerim yapılmazsa veya bir problem çıkarırlarsa ulusal basında bunu duyururum. Ancak iktidar partisi olursak bu çok daha kolay olur. Yalova senelerden beridir görmediği yatırımlara kavuşur” dedi.

 

Üstel, “ Yalova da herkes arazisine ne yapılabilir bilmesi lazım “

 

Yalova da Altınova’dan Armutluya kadar imar durumunun artık kesinleşmesi  gerektiğini vurgulayan Üstel, “ Herkes sahibi olduğu arsasına ne yapabileceğini bilmesi lazım, 2 kat izni olacak arsaya daha fazla izin verilmemesi gerekiyor. Halkımız sahibi olduğu 2B arazilerden dolayı şuanda zor durumda kalıyor. 150-200 bin TL masraf gerekiyor arazisini kullanabilmesi için, zaten bu adamlar o kadar parayı yan yana bu zamana kadar görmemişler acilen bu işe bir çözüm bulunması gerekiyor.

 

Yalova da şuanda halkın uyguladığı bir politika var. Araziyi satıp birkaç yıl rahat yaşayıp ardından tekrar arazi satmak şuanda bunun aynısı AKP hükümeti de uyguluyor. Satıyor harcıyor, belirli bir çevrenin işini görüyor, halkın gözünü boyuyor, sonra tekrar satıyor tabi ki bunun sonu gelecek ve herkes ne kadar hata yapıldığını anlayacak mühim olan bu son gelmeden her şeyin farkına varmak gerekiyor “ dedi.

 

Üstel, “ Ulaşılamayan Milletvekili olamayacağım ben halkın vekiliyim “

 

Yalovalıların en büyük şikâyetimilletvekili olarak görev alan kişilerin kendilerine ilgi göstermemesi olduğunu yaptığı ziyaretlerde de halkın en çok bundan yakındığını söyleyen Üstel,” Yalovalılar kendi milletvekillerine ulaşamadıkları, Yalova’nın hiçbir yatırımdan faydalanamadığını bana ısrarla  söylüyorlar.  Şuanda ki milletvekillerinin danışmalarını hiçbirimiz bilmiyoruz. Ancak benim projem Yalova’yı danışmanlarım arasında ikiye ayıracağım doğu ve batı yakası olarak vatandaş bana ulaşamadığı zaman onlara ulaşacak ve danışmanlarım bu iki yaka da faal bir şekilde çalışmalar yapacak “ dedi.

 

 Üstel, “İnce 13 yıldır hiçbir şey olamadı ama ben kesin bakan olurum “

 

Muharrem İnce’nin şuanda Yalovalılardan oy istemesi İnce’nin Yalova da son çırpınışları olduğunu ifade eden Üstel, “ İnce, MHP’nin kazanamayacağını söylüyor peki ben İnce’ye soruyorum  geçtiğimiz yerel seçimlerde kim CHP kazanır diye düşünüyordu.

 

Muharrem İnce 13 yıldır hiçbir şey olamadı ama ben kesin bakan olurum. Ben kazanırsam ve iktidar olursak kesin bakan olurum. Bundan sonrada Genel Başkan da olurum ben onun gibi kaybetmem  olmak istersem olurum.

 

Üstel, “Yalova seçmeni karar verdiği zaman arkasında durur ve bunu namus meselesi yapar “

 Yalovalı seçmenin %90’ı bilinçli olduğunu vurgulayan Üstel, “ Yalova seçmeni karar verdiği zaman arkasında durur ve bunu namus meselesi yapar.

Yalova da MHP’nin bu zamana kadar başarı sağlayamamasının sebebi aday seçimlerinde ki yanlışlığıdır. MHP olarak biz herkesten önce adaylarımızı söyleriz irdelemeyiz derinlemesine ama bu seçimlerde Yalova da Yalovalıların desteğiyle MHP kazanacaktır.” dedi.

Yalova esnafının şehir merkezlerinde yapılan AVM’ler nedeniyle çok büyük zarara uğradığını  ifade eden Üstel ,”Ayrıca merkez de ki iskelemizin kullanılmasıgelen kişilerin İDO’dan hemen inip Yalova’yı terk etmesi Yalova esnafına hiçbir şey kazandırmıyor “  sözlerinin ardından etkinlik son buldu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.