KUTLU DOĞUM ETKİNLİKLERİ HUŞU İLE KUTLANIYOR

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

14 – 20 Nisan tarihleri arasında, coşku ve huşu ile kutlanan “Kutlu Doğum” haftası, tüm İslam Aleminde çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

 

Bu kapsamda, Yalova Merkez Mustafa Kemalpaşa Mahallesinde bulunan Şeyh Şamil camiinde de bir kutlama etkinliği gerçekleştirildi. Cami görevlisi Samet Bağır, Şeyh Şamil Camii Yaptırma Yaşatma – Koruma Derneği Kurucu Başkanı Celal Şahan ve Dernek Başkanı Nazım Kaplan’ın birlikte düzenlemiş olduğu kutlu doğum programına Cami Cemaati yoğun katılım gösterdi.

 

kutlu doğum 2016

 

Etkinlikte, Yalova’nın çeşitli merkezlerinde görev yapan, Din görevlileri; İmam hatipler, Hafızlar, ve Müezzin-i kayyımların bir araya gelerek okudukları, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Naat’ı şerifler, dinleyenlerin gönüllerinde adeta bir hoş seda ve meltem rüzgarları estirdi.

 

Programa, Şeyh Şamil Camii İmamı Samet Bağır, Yalova Merkez Camii Müezzin-Kayyım’ı Emre Bağır, Mevlana Camii İmamı Suat Kırsakal, Esenköy Merkez Camii imamı Mücahit Yalçınkaya,  Koruköy Merkez Camii İmamı Musa Azat iştirak ettiler.

 

Cami cemaatinden işadamı Erol Memiş Yaptığı açıklamada;  “Ayrıca dernek yönetimi olarak, her Pazar günü yatsı namazından sonra cemaate baklava ikramı yapılıyor bu da çok güzel bir uygulama, gelenek olarak devam etmesini temenni ediyorum” dedi.

 

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.