METİN DAĞ “BAŞKAN ASBESTİ DEĞİL ŞAİBEYİ ANLAT”

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Ak Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar’ın düzenlediği basın toplantısında Çiftlikköy’deki su borularının göstererek, “Çiftlikköy’deki asbestli boruların durumu buydu. Yalova’da ki borular daha da kötü durumdadır” demesine cevap gecikmedi. İYİ Parti Çiftlikköy Belediye Başkanı adayı Metin Dağ, “Başkan sen asbesti değil altyapı ihalesindeki şaibeyi anlatsana” dedi.


Dağ açıklamasında, “Çiftlikköy’deki içme suyu ishale hattı devletin bir kurumu olan İller Bankası tarafından bizden önceki dönemde yapıldı. O dönem teknolojisi ise bu tip su hatlarının yapımına yeterliydi. Bizim dönemimizde bu altyapı kullanıldı. Altyapının değiştirilmesi için gerekli planlamaları yaparken yerel seçim gerçekleşti ve seçimi kaybettik. Ardından da mevcut belediye başkanı altyapıyı yenilemek için ihaleye çıktı. İhaleyi bir firma kazandı. Ama Ak Partili Belediye Başkanı ihaleyi iptal edip şaibeli bir ihale gerçekleştirdi. 15 milyonluk altyapı ihalesi çok daha yüksek fiyata davet usulü ile başka bir firmaya aktarıldı. İhaleyi iptal gerekçen neydi. Yangından mal kaçırırcasına 2. İhaleyi şeffaf bir şekilde değil de davet usulü ile neden alel acele gerçekleştirdim. Ak Parti İl Başkanı MuğlimBağatar çıkmış boruda biriken kireçleri gösterip Asbestli boru edebiyatı yapıyor. Varsayalım dediğin gibi olsun. Var sayalım insan sağlığı ile oynansın. Peki halkın menfaatleri için bu kadar duyarlı bir davranış ortaya koyacaksanız, halkın parasının şaibeli ihalelerle çarçur edilmesine neden tepki göstermiyorsunuz. Bugüne kadar ağzınızdan ne bu şaibeli ihale için, ne de belediyenin içine düşürüldüğü borç batağı için tek bir cümle çıktı mı? Kaldı ki Ak Partili diğer belediyeler de halen asbestli boru kullanılmıyor mu acaba. Neden onları da anlatmıyorsunuz. Bırakın artık insanları aptal yerine koymayı. Birilerini eleştirirken önce kendinize bir dönüp bakın. Eğer bu söylediklerinizde zerre kadar samimiyseniz. Zerre kadar halkın menfaatini düşünüyorsanız. Ve bunları siyasi ikbal uğruna söylemiyorsanız, çıkın Çiftlikköy Belediyesi’nin şaibeli ihalesini, borç batağını da anlatın da görelim” dedi.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.