MHP YALOVA ADAYLARINI TANITTI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova’da partisinin ilçe ve belde belediye başkan adaylarının seçim irtibat bürolarını açan MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Yalova’da merkez ve ilçelerini dolaşarak partisinin seçim irtibat bürolarının açılışlarını gerçekleştirdi.

 

Oktay Vural akşam 19:00’da Yalova Halk Eğitim Merkezi salonunda Aday tanıtım toplantısına katıldı ve MHP İl Başkanı Hasan Topçular ve Yalova Belediye Başkan Adayı Ahmet Kaplan’la birlikte birer konuşma yaptılar.

 

Toplantıda MHP’ye katkı sunanlara birer plaket verilirken ilçe ve belde belediye başkan adayları ve il genel meclis üyelerinin tanıtımı da gerçekleşti.

 

Konuşmaların yapıldığı sırada salona giren CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce’yi ayakta karşılayarak alkışlayan MHP’liler, İnce’ye de sevgi gösterisinde bulundular. İnce “ Balıkesir’den henüz geldim Mevkidaşım Vural’ın Yalova’da olduğunu görünce memleketime bir hoş geldin demek istedim” diyerek salondan alkışlar eşliğinde ayrıldı.

 

Aday tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yapan MHP İl başkanı Hasan Topçular, AKP Adayı ve Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal’ı sert bir dille eleştirirken, Koçal’ın hayali projelerle Yalova halkını aldatmaya devam ettiğini söyledi.

 

200 bin kişilik Yalova’yı 50 kişilik rant çetesinin yönettiğini öne süren Topçular,  Koçal’ın kamu imkanlarıyla seçim propagandası yürüttüğünü belirtip AKP Yalova İl Başkanı Mustafa Pehlivan’a da sert bir dille yüklendi.

 

Oktay Vural’ın Gezisinden kesitleri aşağıdaki videolardan izleyebilirsiniz.

Armutlu İlçe Seçim Bürosunun Açılışı

YALOVA il ile ilçe adaylarının tanıtım toplantısı

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural’ın Konuşmaları

 

Vural’ı, MHP İl Başkanı Hasan Topçular ve İl yöneticilerinden oluşan kalabalık bir topluluk,
Yalova girişinde çiçeklerle karşıladı. İlçelerde, Partisinin seçim irtibat burolarını açan Vural, Armutlu’da CHP Armutlu Belediye Başkan Adayı Abdullah Gencer’in seçim irtibat bürosuna ve Çınarcık ilçesinde CHP Belediye başkan Adayı Avni Kurt’un da seçim irtibat bürosunu ziyaret ederek burada bulunan CHP’lilerle tokalaştı.

 

İlçelerde ve Yalova’da esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Vural, Cumartesi pazarında, pazarcılarla görüşüp, pazarcıların sorunlarını dinledi. Yalovalıların yoğun ilgisiyle karşılayan Vural, yaptığı konuşmada “ ‘Türkiye’yi yöneten siyasal iktidarın yaptığı yanlışlıklara da karşı bir uyarı mesajı göndermeniz lazım. Başka çaremiz yok. Gemide hep beraber birlikteyiz. Bu geminin dümeninde oturanların Türkiye’yi kayalıklara sürüklemesine izin veremeyiz. Yanlış yoldan döndürmek ancak oy ile mümkün olabilmektedir. Bu önümüzdeki dönem içerisinde anlaşılmaktadır ki; Türkiye’nin çok önemli sorunları vardır. Bugün geldiğimiz bu noktada özellikle 30 Mart seçimlerinden sonra 30 Mart’a kadar bir seçim işbirliği çerçevesinde, işbirliği yapanlar, çözüm ve müzakere süreci içerisinde Türkiye’yi nereye götüreceklerini idrak etmemiz lazım” dedi.

 

“Rıza Sarraf’ın Haram Paralarını Akla Diye Mi Vereceksiniz”


Vural, ekonomi politikasının da hizmet vermediğini söyledi. Vural, şöyle devam etti: ‘Bugün Doğu’da ve Güneydoğu’da bir KCK paralel devleti oluşturulmaktadır. Bu pazarlıklar sonucunda bizi nereye götürecekler’ Bu yolun sonu nereye gidecek bunu göstermemiz lazım. Bir terörü, bir bölücülüğü bir millet olarak, güvenlik güçleri olarak durdurmasını bildik ama siyasetçileri durdurmasının yolu sandıktan geçmektedir. Geldiğimiz bu noktada ekonomik olarak bakıldığında bu ekonomi politikası bize hizmet etmiyor ama birilerine hizmet etmiş. Görüyoruz ayakkabı kutularına saklanan paralar, dolaşan paralar. Para sayma makinesiyle kendi yandaşlarının maaşlarının ücretlerinin gelirlerini hesaplayanlar, bize gelince, asgari ücretliye gelince simit hesabı yapmaya başladılar. Siz verdiğiniz oylarla, verilecek oylarla, Rıza Sarraf’ın haram paralarını akla diye mi vereceksiniz? Git sen ayakkabı kutularına milyonları, euroları, dolarları koy diye mi oy vereceksiniz? Git siz burada rant çetesi oluşturun, imar çetesi oluşturun, rantları birilerine peşkeş çekin diye mi oy vereceksiniz?”

 

“AKP, Bürokratlara Gözdağı Vermektedir”


Ziyaretlerin ardından MHP İl Başkanlığı’na geçen Vural, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Rüşvet ve yolsuzluk konusunun yanı sıra emniyet mensuplarının ve savcıların görev yerlerinin  değiştirilmesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Vural, ‘Zulüm. Hiçbir ehliyet ve liyakat hesabına bağlı olmadan, kamu görevlilerini oradan buraya sürmek, vicdana sığmaz. Bu yapılan bürokratlara gözdağıdır. Kamu nezdinde, hukuk nezdinde görev yapan bürokratlara gözdağı vermek suretiyle bu soruşturmaların üstünü örtün, soruşturma yapmayın, bizim yaptığımız hukuksuzlukları takip etmeyin talimatıdır. Bu doğrudan doğruya açıkçası, çete mantığıyla devlet yönetmektir. Böyle bir şey kabul edilemez. Bu ancak 28 Şubat sürecinin, darbe süreçlerinin, eseri bir sürgündür. O bakımdan bu kadar kamu görevlisini hiçbir objektif esası olmaksızın yerinden yurdundan etmek, bunların aileleri yok mu’ Çocukları yok mu? Bu kadar zalimlik niye yapıyorsunuz? Sen bu kadar insana zalimlik yapacağına, sen önce git 4 bakanın rüşveti nasıl aldığının hesabını ver. Sen önce git çocuğunun, Usame Kutup’la Yasin El Kadı’yla nereleri peşkeş çekmek istediğinin hesabını ver. Bir Bilal uğruna bu kadar polisi, savcıyı sürgüne tabi tutmak, bunun hesabı elbet de sorulacaktır.” dedi.

 

“Zulümle Payidar Olunmaz” 


O bakımdan bu davranışlar gerek HSYK kılıcını oynamak, gerekse polisler üzerine sürgün tehditler, bütün bunların hepsi paralel olarak devlet de yerleşmiş olan rüşvet ve yolsuzluk çetesinin soruşturulmasını engellemek amacına matuftur. Adeta bu çeteleri koruma ve kollama görevi üstlenmek amacıyla bir sindirme taktiği uygulanmaktadır. Bırakın hukuk çalışsın, bırakın polis çalışsın, nerede haksızlık varsa, ne kadar hukuk dışı eylemler varsa, topyekun bir mücadele edilmesi gerekir. Bu anlayış Türk milletinin iradesi olan hukukun egemenliğini, oluşturmak yerine, üstünlerin egemenliğini oluşturmak amacıyla yapılmış girişimler olarak görüyorum” dedi.

 

“Milletimize Hakarettir”


Rüşvet ve yolsuzluk konusunda milletin iradelerinin etkilenmediğini ifade etmenin, millete hakaret olduğunu kaydeden Vural, “Bu kadar rüşvet ve yolsuzluktan sonra kalkıp bu milletin rüşvet ve yolsuzluk konusunda gerçekten bu iradelerini etkilemediğini ifade etmek, milletimize hakarettir. Önce gitsinler ayakkabı kutularındaki Dolarların, Euroların hesabını versinler. Önce gitsinler bu millete 4 bakanın neden bakanlıktan aldıklarını izah etsinler. Utanmazlıktır. Böyle bir şey olabilir mi? Haram para aklayıcıları, rüşvet ve yolsuzluk konusunda milletimizin duyarsız olduğunu ifade etmek, ancak asrın yüzsüzlüğüdür, arsızlığıdır. Onun için göreceğiz 30 Mart’ta. Her şeyden önce bütün olup biterken, hiçbir şey olmamış gibi milletin yüzüne arasına çıkabilecek yüzü olmayanların, milletin iradesinin arkasında olduklarını ifade etmeleri, ancak karanlıkta ıslık çalmaktır. Her şeyden önce yüzü olanların, önce bu rüşvet ve yolsuzluk konusunda tavır oluşturması gerekir. O bakımdan bu siyaset yüzsüzlüğüdür aynı zamanda. Rüşvet ve yolsuzluk konusunda bütün bu gelişmeler olurken, milletin hakkına, hukukuna el uzatan bu haramzadeler karşısında tavır oluşturamayanların, siyaset oluşturamayanların, bu milletten isteyecekleri bir şey olamaz. “

 

“Rüşvet ve Yolsuzluğun Üzerini Örtmek İstiyorlar “


AKP iktidarının  rüşvet ve yolsuzluğun üzerini örtmek istediklerin vurgulayan Vural “Önce o dolarların ve euroların hesabını versinler. Rant lobisinin hesabını versinler. Yani yolsuzlukların hesabını versinler. Milli irade ifadesiyle bu rüşvet ve yolsuzluğun üstünü örtme gayretlerinin hesabını soracaktır bu millet. Bütün bunları yapanlar, rüşvet ve yolsuzluğu meşrulaştırmış mı olacaklar. Haram para aklamak meşrulaşmış mı olacak. Rıza Sarraf’ın uçağıyla Umre yapmaları, meşrulaşmış mı olacak. Önce millete bu haram paraları nasıl akladıklarının hesabını versinler. Millet ne yapacağını bilir. Milletin oyu üzerinden kendilerini aklama gayretkeşliğine düşmesinler. O bakımdan önemli olan bunun hesabını, kitabını millete karşı verebilmektir. Sen önce çık, bu ayakkabı kutularındaki dolarların, euroların hesabını ver. Sen önce çık bakanının, ‘Beraber yürüttük’ dediği Başbakan’ın hesabını ver. Tapelerde, telefon konuşmalarında, ihale ayarlamalar, rant ayarlamaların hesabını ver. Sen önce bunun hesabını vereceksin. Milletten oy aldınız diye, haram paraları aklamanız meşru mudur? Milletten oy aldınız diye, 750 bin liraya saat almak meşru mudur? Milletten oy aldınız diye bir takım müteahhitlere İstanbul’u peşkeş çekmek meşru mudur? Önce bu gayrimeşru adımlarınızın hesabını vereceksiniz. Bu paralar nereden geldi, bu haram paralar nereden aklandı. Bunların hesabını vereceksiniz” dedi.

OKTAY VURUL’ın KONUŞMASININ TAMAMINI İZLEYEBİLİRSİNİZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.