MİLLETVEKİLİ TEMEL COŞKUN, “YENİ 7 AMBULANS YALOVA’MIZA HAYIRLI OLSUN”

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Yalova’ya 7 adet tam donanımlı yeni ambulans geldiğinin müjdesini verdi. Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile görüşen ve Yalova’ya tam donanımlı 7 adet ambulans talep eden Milletvekili Coşkun, ambulansların tahsisinin gerçekleştiğini, resmikabul işlemlerinin ve ambulanslarının kasko işlemlerin tamamlanmasının ardından bu hafta içi hizmete başlayacağını bildirdi.

 

VATANDAŞLARIMIZA SAĞLIK ALANINDA YÜKSEK STANDARTLARDA HİZMET VERİYORUZ

 

‘Yalova’da sağlık hizmetlerini mevcut hizmetlerde yüksek standartlara taşıdık, en yeni ve modern sağlık hizmetlerini ilimize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz’ diyen Yalova Milletvekili Temel Coşkun, “tam donanımlı, kameralı, navigasyon cihazı olan, acil bir durumda müdahale yapılabilecek 7 adet yeni ambulansı Yalova halkımızın hizmetine sunuyoruz. Acil servislerde bulunan her malzemenin olduğu, bir hastanenin yoğun bakımına yakın malzemeler içeren tam teşekküllü ambulanslar Yalova’mıza hayırlı uğurlu olsun.

 

Acil müdahalelerde önemli mesafeler aldık, yeni gelen ambulanslarla birlikte acil sağlık hizmetleri kalitesi aratacaktır. Böylece vatandaşlarımıza acil müdahale hizmet sunumu en yüksek düzeyde verilecektir.”

 

112 ACİL HİZMETLERİNİ DAHA İYİ VERİLECEK

 

“112 acil hizmetlerini personel, araç ve istasyon bakımından önemli ölçüde güçlendirdik. Son 3 yıl içerisinde 112 acil hizmetlerinde büyük oranda yenilikler, gelişmeler gerçekleştirdik. İlimiz genelinde 5 istasyonda 16 ambulans ve 99 personelle verilen acil hizmetleri bugün, 9 istasyonda, son teknoloji ile donanımlı 24 ambulans ve 157 personelle verilmektedir.

 

Her istasyonumuzda 1’i yedek olmak üzere en az 2’şer ambulansımız mevcuttur. İnsanımızın sağlığı ve sağlık güvenliği bizim için önceliğimizdir. Zor şartlarda görevlerini ifa eden, mesai anlayışı dışında hizmet veren, hayat kurtaran acil hizmet personelimize, 112 Acil Koordinasyon Merkezi ve Sağlık Müdürlüğü yönetimimize teşekkür ediyorum.”

 

HER İLÇEYE BİRER AMBULANS, MERKEZE 2 AMBULANS ŞEKLİNDE DAĞILIM YAPACAĞIZ

 

“7 adet yeni ambulansımızı her ilçemize birer adet, Merkez’de 2 adet olmak üzere dağıtımını gerçekleştireceğiz. Sağlık Müdürlüğü ile bu çalışma için değerlendirmelerde bulunduk, görüşmelerimiz devam ediyor. Sağlık Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan ambulanslardan böylece Halk Sağlığı Müdürlüğü bünyesine ve Devlet Hastanesine de ambulansların verilmesi söz konusu olacaktır. Oralardaki acil müdahaleler de böylece rahatlayacaktır.  

 

Şu anda yeni gelen 7 yeni ambulanslarımızın tahsisi ve teslimleri yapıldı, resmikabul işlemlerinin ve ambulanslarının kasko işlemlerin tamamlanmasının ardından önümüzdeki günlerde düzenleyeceğimiz resmi bir törenle ambulanslarımız hizmete girecektir. İlimizdeki sağlık alanındaki taleplerimizi, 112 acil müdahaleye kadar tüm ihtiyaçlarımızın ilimize gelmesini sağlayan Sağlık Bakanımıza, Başbakanımıza ve Hükümetimize teşekkür ediyorum.”

 

YALOVA SAĞLIK ALANINDA YENİ VİZYON KAZANDI

 

“112 acil hizmetlerinin daha iyi olması için tüm fiziki imkanların ve koşulların iyileştirilmesi, geliştirilmesi için çalışmalarımız devam ediyor. Yalova’mıza kazandırdığımız sadece bu yeni 7 ambulansın bedeli yaklaşık 1 Milyon 500 Bin TL’dir. 112 Acil Sağlık Hizmetlerin, yapımı tamamlanan, iç tefrişatı ve teknolojik altyapısını oluşturduğumuz 112 Acil Çağrı Merkezi hizmet binasına taşıyacağız. 4 Milyon TL proje maliyeti olan bu hizmet te acil müdahale hizmetlerinde tam koordinasyon sağlanmasını sağlayacaktır.

 

Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği bünyesinde yürütülen Yalova Devlet Hastanesi ve Çınarcık Devlet Hastanesi hizmetlerinin yanına şimdi doğu yakasında, Çiftlikköy’de hizmet verecek olan Yalova Devlet Hastanesi ek hizmet binasını inşa ediyoruz.

 

Yalova Merkez ve köylerindeki vatandaşlarımızın yararlanacağı sağlık hizmetleri yanında Çiftlikköy ilçe, belde ve köyleri, Altınova ilçe, belde ve köylerindeki vatandaşlarımıza da konum olarak daha yakın olacak bir sağlık hizmetini, hastanemizi böylece hizmete açacağız. Çiftlikköy ilçe sınırları içerisindeki bu sağlık hizmeti yeni sağlık branşları ve hizmetleri ile Yalova’mızdaki büyük ölçüdeki sağlık taleplerini karşılayacaktır.

 

Aynı şekilde bir bölümü Yalova Altınova Tersane Girişimcileri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından hibe olarak yaptırılan Altınova İlçe 10 yataklı Entegre Hastanemizin yapımına Sağlık Bakanlığımızın Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü devam edecektir. Gündeme, yatırım planına aldırdık, şu anda proje revizyon çalışmaları tamamlanmış ve ihale süreci önümüzdeki günlerde başlayacaktır. Yalova’mız sağlık alanında bir vizyon kenti olma yolundadır”

400 YATAKLI HASTANENİN DE MÜJDESİNİ VERECEĞİZ

 

“400 yataklı şehir hastanesini ilimize kazandırmak için Sağlık Bakanımızla ve Bakanlık yetkilileri ile görüştük. Sayın Valimiz, AK Parti il başkanımız, Kamu Hastaneler Birliği genel sekreteri ve Sağlık müdürümüz ile konuyu ve gelişmeleri an be an değerlendiriyoruz. Ben, neredeyse her gördüğümde Sayın Bakanımızla konu hakkında bilgi alış verişi yapıyorum, bu konuyu ve bu yatırımı çok önemsiyorum.

 

Yalova’mıza yakışır 400 yataklı bir şehir hastanesinin temelini atmak için vatandaşlarımıza müjde vereceğimiz güne yaklaştık. Sosyal,  kültürel, ticari yapılar, geniş açık peyzaj alanları, spor tesisleri, yürüyüş alanları, otoparklar ve ağaçlandırmalar olacak büyük bir proje üzerinde çalışıyoruz.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.