MİNİK SİNEM’İN HEDİYESİ BAŞKAN SİLPAGAR’DAN

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

BAŞKAN SİLPAGAR “ANNE BENİMLE KİTAP OKUR MUSUN” ETKİNLİĞİNDE MİNİKLERLE BULUŞTU

Çiftlikköy GSD Eğitim Vakfı İlkokulu’nu ziyaret eden Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, 2.sınıf öğrencilerinin velileriyle birlikte gerçekleştirdiği kitap okuma etkinliğine katılan öğrencilere ödüllerini verdi.

 

Başkan Silpagar, Çiftlikköy GSD Eğitim Vakfı İlkokulu 2-A Sınıf Öğretmeni Saniye Berke Yıldız’ın öğrenciler ve velilerin katılımıyla organize ettiği “Anne Benimle Kitap Okur musun?” etkinliğine katıldı. Okul Müdürü Abdurrahman Efe ve Sınıf Öğretmeni Saniye Berke Yıldız’la birlikte sınıfı ziyaret eden Başkan Silpagar, minik öğrencilerle bir araya geldi.

 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

Etkinlik hakkında bilgi veren Sınıf Öğretmeni Yıldız, “Miniklerimizin aileleriyle birlikte kitap okuma alışkanlığı kazanmasını sağlamak amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik. Aylık bir süre belirledik, bu süre içinde anne 3 kitap, çocuk 3 kitap okuyor. Tamamlandıktan sonra da annelerle çocukları tebrik etmek için böyle bir etkinlik gerçekleştiriyor ve çocuklarımıza okuma kitapları hediye ediyoruz. Belediye Başkanımız Ali Murat Silpagar’ın çocukları çok sevdiğini biliyoruz. O nedenle etkinliğimize davet ederek hediye kitapları kendisinin takdim etmesini rica ettik, o da bizleri kırmadı. Kendisine duyarlı davranışı için çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

3 kitabı tamamlayan 2-A Sınıfı’nın minik öğrencisi Sinem Tuna’ya Güzel Anadolum Serisi’nden Yeni Arkadaş adlı kitabı ise Başkan Silpagar hediye etti. Çocukların yarının Türkiyesinin temel taşları olduğunu belirten Başkan Silpagar, “Onların mutluluğu bizleri de mutlu ediyor. Çocuklarımızın eğitimini sağlam temellere oturtmak için kitap okuma alışkanlığının kazandırılması çok önemli. Okul Müdürümüz ve öğretmenimizi, bu güzel projeye katkı veren velilerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.