NVIDIA’DAN INTEL CPU UYARISI: KARARLILIK İÇİN INTEL’LE İLETİŞİM ŞART!

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

NVIDIA’nın Intel Raptor Lake CPU kullanıcılarına, kararlılık sorunları durumunda Intel ile iletişime geçmelerini önerdiği doğru.

Bu sorunlar, özellikle K serisi 13. ve 14. Nesil Çekirdek CPU’ları etkileyen ve genellikle oyun oynarken veya gölgelendirici derleme sırasında ortaya çıkan kararlılık sorunları veya video belleği hataları şeklinde görülüyor.

Intel, bu sorunları ele almak için özel bir web sitesi kurmuş ve sorunları kabul etmiş olsa da, henüz kamuya açık bir açıklama yapmadı veya sorunu çözmek için kesin bir çözüm sunmadı1. Kullanıcıların, bu tür sorunlarla karşılaşmaları durumunda Intel’in destek kanallarına başvurmaları öneriliyor.

Sorun, Unreal Engine 5 oyunlarını etkileyerek çökmelere veya başlatılamamasına yol açıyor ve istikrarsızlık, K serisinin yüksek frekanslarına bağlanıyor. Sorun, özellikle en hızlı Core i9 modellerini etkiliyor ve şu anda yalnızca Raptor Lake serisinden (13. ve 14. Nesil Core i9 modelleri) bahsediliyor.

Topluluk önerileri, bu tür sorunları sınırlandırmak için downclocking veya CPU’yu düşük voltajda tutmayı içeriyor. Ancak, Intel’in bu sorunları ele alması ve oyun güncellemeleri veya yeni bir anakart BIOS’u gerekip gerekmediği konusunda net bir iletişim sağlaması bekleniyor.

Kaynak: videocardz.com

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.