ORAL: HİZMETLERİMİZE ENGEL OLAMAYACAKLAR

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Altınova Belediye Başkanı ve AK Parti Altınova Belediye Başkan Adayı Dr. Metin Oral, proje tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Altınova’da hükümet ve AK Parti’den destek alınarak 15 yılda çok biyik hizmetlerin verildiğini söyleyen Başkan Oral, “Şimdi rakiplerimiz ‘Bunlar ne yaptı?’ diyorlar. Biz oturup üç dönemdir oturup seyretmişiz, Altınova’da kendi kendine gelişmiş. Üç dönemdir Altınova bize neden bu mührü verdi? Hizmetlerimiz için verdi, çalışmalarımız için verdi doğru mu?” dedi.

“ÜÇ DÖNEMDİR OTURUP SEYRETMİŞİZ”

Altınova’ya hizmet için, yatırım için geliyoruz. Altınova’yı dünyanın en önemli kenti yapmak için geliyoruz. Arkamızda AK Parti var, arkamızda Recep Tayyip Erdoğan var. İnşallah Altınova bu dönem çok daha iyi olacak, çok daha güzel olacak. Sizlerle birlikte el ele omuz omuza birlikte yürüyeceğiz, birlikte Altınova’yı kalkındıracağız, birlikte şahlanacağız.  Üç dönemdir Altınova’da hizmet ediyoruz. Hükümetimizin gücüyle buraya çok şey yaptık. Şimdi rakiplerimiz ‘Bunlar ne yaptı?’ diyorlar. Biz oturup üç dönemdir oturup seyretmişiz, Altınova’da kendi kendine gelişmiş. Üç dönemdir Altınova bize neden bu mührü verdi? Hizmetlerimiz için verdi, çalışmalarımız için verdi doğru mu?

“Belgeler ve rakamlar burada”

Hastaneyi, belediye binasını tersanecilerimiz yapmış. Biz onlara teşekkür ediyoruz. Altınova’mıza ciddi ve büyük katkıları var. Altınova’ya, ülkemize ciddi katkıları var. Hem ekonomik, hem teknolojik, hem de millileşme açısından çok büyük katkıları var. Ben kendilerine teşekkür ediyorum. Ama CHP’nin adayı diyor ki, ‘Hastaneyi belediye binasını tersaneciler yaptı’ diyorlar. Bakalım öylemi, resmi yazı aldık belgeleri burada. Hastaneye tersanecilerimiz 1 milyon 740 bin TL harcamışlar. Belediye binasına 1 milyon 634 bin TL harcamışlar. Biz ne harcamışız? Biz, Belediye binasına 7,8 milyon TL. harcamışız. Hastaneye devlet ne harcamış? Devlet Hastaneye 4.7 milyon TL para harcanmış. Kim yapmış bunu? Birlikte yapmışız. Biz bunu; devletimizle, belediyemizle, tersanecilerimizle yapmışız. Biz çalışıyoruz arkadaşlar, çalışıyoruz. Öyle konuşmakla olmuyor bu iş.

“EL İNSAF”

Evde Bakım hizmetimiz. En güzel hizmetimiz bu. Yaşlılarımız var, tedaviye ihtiyacı olan dostlarımız var. İhtiyacı olan 70 vatandaşımıza şu an hizmet veriyoruz. Bunu da biz yapmıyormuşuz. El insaf. Bunu da devlet yapıyormuş. Evet, bu bunu da çok komik bulmuşlar. Şimdi b en de çok komik buluyorum. Bizim bir tane hasta bakıcımız, bir tane normal görevlimiz, bir şoförümüz, ambulansımız, 2 hemşiremiz, bir danışman doktorumuzla beraber Altınova’daki vatandaşlarımıza hizmet ediyoruz. Ben şu ana kadar bekliyordum ki, ‘bu konuda biz hata yapmışız, biz bunu söylemek istemedik’ demelerini bekliyordum. Niye? Çünkü, ne yazık ki bunu konuşmak da benim için zor bir şey CHP’nin 1. Sıra meclis üyesi adayı arkadaşımız dostumuzun evine hizmet götürüyoruz. Evet, bakıyoruz. Böyle bir şey olamaz. Göz göre göre yalan söyleyemezsiniz. Yapamazsınız bunu. Bunu yaptırmayacağız arkadaşlar. Evlerde bunları söylüyorlar. Olmaz böyle bir şey.

“ZİHNİYET MESELESİ”

Taziye Evi olmamış.İtfaiye evi olmamış. Biz şuanda Türkiye’nin en modern İtfaiye Evini yaptık. Yeri yanlışmış niye en değerli yere İtfaiye Binasını yapmışız.Zihniyetin arkasında Rant varsa böyle düşünürsünüz.Biz en kolay ulaşılabilir,en hızlı hizmet verilebilir yere İtfaiye Binası yaptık.
Biz bu itfaiyeyi dört belediye ortak kullanıyoruz.Şuan ki yeri heryere ulaşabilir.Okula yakın,doğru okula yakın ama yukarıda üç tane okulun içindeydi.Kusura bakmasılar.

“TEK BELEDİYEYİZ”

Okul öğrenci servisimizi eleştirmişler. Şuanda bu bölgede,büyükşehirler dahil bizden başka okul öğrenci servisi şehiriçinde ücretsiz taşıyan belediye yok. Bunun neyini eleştiriyorsunuz.

“FESTİVAL ALANIMIZ ÇÖPLÜKTÜ”

Festivallerimizi eleştiriyorlar.Yukarıda Altınova’ya yeni gelen dostlarımız bilemezler ama eskilerbilir. Biz 2004’te başladığımızda yukarıda ormanda ne vardı arkadaşlar, çöplük vardı, çöplük.Bizim ilk yaptığımız işlerden biri o çöplüğü kaldırmak oldu.Sonra orayı festival alanına çevirdik.Oraları küçümsemeye çalışıyorlar.Buraya heryerden insanlar geliyor. Burayı nasıl küçümsersiniz.Altınova’yı küçümsüyorsunuz.

FARUK ÜRKMEZ’E TEŞEKKÜR

Onun haricinde Parklarımızı tersaneciler yapmış, biz hiçbirşey yapmamışız.Doğru, Faruk Ürkmez diye bir abimiz tersanecidir ama yıllardır Altınova’da tersanesi yoktur.Bizlerle ilişkileri sayesinde yeni bir büyük parka imza atmıştır.Kendisine teşekkür ediyorum.Keşke bizi eleştirenlerde böyle parkları Altınova’ya yapsalardı.

200 KİŞİLİK YURT

Tersanecilerimize Denizcilik Lisesi için teşekkür ediyoruz.Lisemizi yaptılar etrafına da biz çok güzel bir kampüs yaptık.Hükümetimizin AK Parti’nin desteğiyle 2014 seçimlerine giderken aldığımız söz,takipçiliğimiz sayesinde 200 kişilik bir yurt yapıldı. Ve bu yurdun yanında birde bonus içerisine spor salonu,atölyeler ve içerisine 200 kişilik Altınova’nın ihtiyacı olan konferans salonu yapıldı. Bunları kimse bilmiyor.

“YALOVA’YA MI TAŞINSIN?”

SGK binası yapıldı, Kendiliğinden oluyor, Devlet daireleri bunlar kendinden geliyor.İktidar olmazsa hiçbiri gelmez. 2200 çalışan var Altınova’da Bunlar şimdi Yalova’ya mı taşınsın? Buraya yaptırdık bunları, Biz bu hizmete sahip çıkacağız tabi ki Hükümetimizle beraber yaptık. Biz yaptık AK Parti yaptı.

“HİZMETLERİ EL BİRLİĞİYLE YAPIYORUZ”

Belediye spor tesislerini de Spor Toto yapmış. Doğrudur, hükümetin gücüyle Spor Toto’dan destek aldık. Yüzde 50’sini onlar,50’sini biz yaptık.Siz eğer Altınova’da herşeyi belediye bütçesiyle yapmaya kalkarsanız Altınova yıllar sonra ancak sizin istediğiniz yerlere gelebilir.Biz işi hızlandırmak için hükümetimiz, devletimiz, milletimiz, İş adamlarımız, tersanecilerimiz, belediye hep beraber el birliği ile bu hizmeti yapıyoruz, Yapacağız. Bundan sonra da devam edeceğiz.

“PARASIZ YAPTIRACAĞIZ”

Tersane büfelerini becerememişiz. Doğru, Yaptırtmadık.Çok isteyen oldu.Becerememekten değil. Biz oraya para harcamayacaktık ki maliyetleri düşük oluyormuş. Biz parasız yaptıracağız kime veriyorsak o yapacak.Ama orada ki tozun toprağın içerisinde milletin o büfelerden alışveriş yapması içimize sinmediği için yaptırtmadık. İnşallah bundan sonra yolumuz bitti bundan sonra yapılacak.

“YOLUMUZU DA TERSANECİLER YAPTI”

Yolumuzu da tersaneciler yaptı. Sağolsunlar ama tersanenin yapması gereken yoldu. Tersaneler kurulurken onların verdiği söz taahhüttün içerisindedir. Yapmaları gereken yoldur. Kriz olmuştur. O yüzden saygı duyarız. Ama bunu bizim aleyhimizde kullanamazsınız.

BAYAN SPOR MERKEZİ

Başlamış olan devam eden projelerimiz var siz bilmiyorsunuz. Çünkü biz yapıyoruz ama anlatamıyoruz. Birçok evde bizim 15 yıldır sürdürdüğümüz Bayan Spor Merkezinden bayanlarımızın haberleri olmadığını duyduk. Evet, 15 yıldır bir spor merkezimiz var.

“BOŞ İŞLER DEĞİL, YATARAK OLMUYOR”

Biz bu arada neler yaptık biliyor musunuz? Altınova Belediyesi’ne 40 dönüm çok değerli bir arazinin tapusunu aldık Çavuşçifliği’nde,
Ne yaptık askeri bölgede Bir milyon 40 bin m2’lik alanı Altınova’ya kazandırdık. Hersek köyümüzü Altınova sınırlarımıza kattık. Evet bunlar boş işler değil Yatarak olmuyor.

CHP’Lİ BELEDİYE DAVA AÇIYORDU

Biz bir daha söylüyorum tersanecilerin buraya gelmesini istedik.Bundan sonra tersanecilerimizle birlikte hareket edeceğiz. Onlarlayız. Birlikteyiz. Onlarla biz yüzlerce dosyada,davada birlikte hareket ettik. Birsürü dava da şahsıma ve Belediyemize davalarda mücadele ettik.Kimle mücadele ettik birçoğu CHP’li Belediyemiz tarafından açılan davalar bunları da size hatırlatıyorum.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.