ÖZEL “ÇOCUKLAR AYDINLIK TÜRKİYE’NİN GELECEĞİDİR”

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özel, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, “TBMM’nin açılışının 94. yılını kutlamanın gururunu ve coşkusunu yaşıyoruz” dedi.

“94 yıl önce, tutsaklığı kabullenmeyen, Ulusu’nun onurunu ve özgürlüğünü korumak için harekete geçen Atatürk’ün Anadolu’da yaktığı bağımsızlık ışığı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla tüm yurdu aydınlatmıştır” diyen Özel,  açıklamasında şunları söyledi.

“23 Nisan 1920, bu yönüyle Türkiye Cumhuriyeti’nin doğuşunu simgeleyen, tarihimizin anlamlı bir dönemecidir. Cumhuriyet’in ilanıyla birlikte karanlığa, cahilliğe, bağnazlığa ve geri kalmışlığa karşı büyük bir savaş başlatmıştır. Ulusal egemenlik ve tam bağımsızlık Atatürk’ün, Kurtuluş Savaşı’nın hazırlık aşamasında, Cumhuriyet’in kuruluşunda ve Türk Devrimi’nin gerçekleştirilmesinde büyük önem verdiği ilkelerdir”

Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratikleşme tarihi, Yüce Meclis’in yetkilerini savunma ve genişletme tarihi olduğunu vurgulayan Özel, ” Saltanatı kaldırıp Cumhuriyeti kuran, basına özgürlük, yargıya da bağımsızlık veren Meclis’in, bugün “cumhuriyet ve kazanımlarını yok sayan” bir siyasal anlayışın tahakkümü altındadır. Büyük bir coşku ile kutladığımız ulusal bayramlarımız, AKP hükümetinin bazı düzenlemeleri ile ikinci plana itilmeye çalışılmasına rağmen, ulusal bayramlarımızı coşku ile kutlamasını engellemeye AKP iktidarının gücü yetmeyecektir” dedi.

Özel açıklamasını şöyle sürdürdü: “Çocuklar geleceğimiz, güvencemiz, yaşam sevincimiz ve umudumuzdur. Yarınlara güvenle bakabilmek, çocukların sağlıklı, sorumluluk ve özgüven sahibi, eğitimli ve mutlu bireyler olarak yetiştirilmelerine bağlıdır. Sevgili Çocuklar; Yüce Atatürk’ün 23 Nisan’ı bayram olarak armağan etmesi, sizlere sevgisinin, güveninin ve inancının bir göstergesidir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünyadaki ilk ve tek çocuk bayramıdır. Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, O’nun yolundan giden, kendine yeten, güvenen ve üreten Cumhuriyet çocukları olarak ülkemizi daha da ileriye götüreceksiniz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.