PİYASAYA SAHTE PARA SÜRENLER YAKALANDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova ili Merkez ve Çınarcık  ilçelerinde,   Eylül 2023 ayı içerisinde değişik tarihlerde piyasaya sahte para sürme olaylarının meydana gelmesi üzerine; Yalova İl Jandarma Komutanlığınca, söz konusu olayların örgütlü ve organize bir şekilde hareket eden kişiler tarafından gerçekleştirilebileceği üzerinde durularak soruşturma derinleştirilmiştir.

Yalova İl Jandarma Komutanlığınca, delilerden yola çıkarak sürdürülen çalışmalar sonucunda  31 Ocak 2024 tarihinde Yalova ve İstanbul ilinde eş zamanlı olarak şüphelilerin üzerlerinde ve evlerinde yapılan aramalarda; (214) adet sahte 100 TL, (36) adet sahte 200 TL, (2) adet sahte 100 ABD Doları ele geçirilmiştir.

Ele geçirilen banknot seri numaralarının, Merkez Bankası Sahte Banknot İzleme Sisteminde yapılan sorgulaması sonucunda; aynı seri numarasına sahip banknotların ülke genelinde (1.640) olayda da kullanıldığı tespit edilmiştir. 

Olayla ilgili olarak yakalanarak gözaltına alınan ve  yasal işlemlerin ardından adli makamlara sevk edilen O.A. ve D.Ç. adlı şüpheliler tutuklanmış; Y.A., E.Y ve H.M.  adlı şüpheliler adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır.

Yalova Valiliği koordinesinde, Yalova İl Jandarma Komutanlığınca, vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamı içerisinde yaşamalarını sağlamak amacıyla,  her türlü suç ve suçlularla mücadeleye gece gündüz demeden karalılıkla devam edilecektir. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.