RENAULT SPORT F1’de ATAMALAR

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Renault Grubu, kişisel sebeplerden ötürü emekli olmaya karar veren Renault Sport F1 Başkanı ve Genel Müdürü Jean-Michel Jalinier’in yerine Renault Kıdemli Başkan Yardımcısı – Performans Genel Müdürü (CPO) olan Jérôme Stoll atandı. Stoll, bu görevlerinin yanı sıra Renault F1 Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü görevini üstleniyor.

 

Renault-f1-global

 

Cyril Abiteboul, Renault Sport F1’de yeni oluşturulan Pazarlama Direktörlüğü görevine atandı. Abiteboul, bu görevi esnasında Jérôme Stoll’a karşı rapor edecek.

 

 

Jean-Michel Jalinier Fransız Ecole Nationale Supe?rieure des Arts et Me?tiers mezunu. Bununla birlikte makine mühendisliği ve fen alanlarında doktara sahibi. Jalinier 1985 senesinde Renault’ya katıldı ve Grup dahilinde farklı pozisyonlarda görev aldı. Bunlar arasında en dikkat çekenleri Cle?on ve Flins Fabrikalar’ında aldığı görevlerdi. 2003 yılında Renault Rusya’da Genel Müdür olmadan önce Grup’un General Motors ile işbirliğinde Genel Müdürlük yaptı. Ayrıca hafif ticari araçlar bölümünde 1996 senesinde Trafic Program Müdürü olarak görev yaptı. 2009 senesinde ise Renault Brezilya başkanlığını üstlendi. Jean-Michel Jalinier 2012’de Renault Sport F1’in Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü oldu. Bu görevi esnasında Renault Başkanı ve CEO’su Carlos Ghosn’a karşı sorumluydu.

 

 

Cyril Abiteboul 14 Ekim 1977’de doğdu ve Institut National Polytechnique de Grenoble’dan mezun oldu. Renault ailesine 2001 yılında katıldı ve 2007’de Renault F1 Takımı’nın Gelişim Direktörü oldu. Ardından 2010’da yönetici müdürlük görevine getirildi. Cyril Abiteboul, Eylül 2012’de Genel Müdür unvanıyla Formula 1 takımı Caterham’a geçti.

 

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.