RİZE’DE TOPLANAN TDBB YÖNETİM BİR KARDEŞLİĞE DAHA İMZA ATTI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ın da katıldığı TDBB Yönetim Kurulu toplantısında bir gönül köprüsü daha kuruldu.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Yönetimi Rize’de toplandı. Toplantıda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketi Rize ile Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov’un memleketi Tüp şehri arasında kardeş şehir protokolü imzalandı.

“Türk dünyası adına önemli bir başlangıç”

TDBB’nin temel amaçlarından birinin de gönül coğrafyasındaki belediyeler arasında kardeş şehir ilişkisini yürütmek olduğunu vurgulayan TDBB Yönetim Kurulu Toplantısı’nda konuşan TDBB ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Bu manada ülkelerimizin kardeşliğini, şehirlerimizin kardeşliğine ilave ediyoruz. Bu önemli imza ile Türk dünyası adına önemli bir başlangıç yapılmış olacak” dedi.

Çok önemli bir görev

Başkan Altay, TDBB’nin önemine işaret ederek, “TDBB, Türkiye’deki belediyelerin, ülkeler arasındaki belediye ilişkilerini korumak, kültürel mirasa sahip çıkmak, kardeş şehir ilişkilerini genişletmek ve belediyecilik anlayışımızı tüm gönül coğrafyamızdaki belediyelere taşımakla ilgili kurulmuş önemli bir kuruluştur” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.