SAĞLIKLI KENTLER BİRLİĞİ PAMUKKALE’DE TOPLANDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Sağlıklı Kentler Birliği 38. Olağan Meclis Toplantısı, üye belediyelerden temsilcilerin katılımıyla Denizli’nin Pamukkale ilçesinde gerçekleştirildi.

Sağlıklı Kentler Birliği (SKB) 38. Olağan Meclis Toplantısı, üye belediyelerden temsilcilerin katılımıyla Denizli’nin Pamukkale ilçesinde gerçekleştirildi. Meclis toplantısında Yalova’yı Altınova Belediye Meclis üyesi Şaban Cineviz temsil etti.

İklim krizi

Pamukkale ilçesindeki bir otelde düzenlenen toplantıda üye belediyelerden 130 temsilci katıldı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, katılımcıları Pamukkale’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Toplantı, açılış programının ardından “İklim Krizi” ve “Belediye Örnekleri” başlıklı oturumlarla devam etti.​​​​​​​

“Şehirlerin doktorları”

Sağlıklı Kentler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş yaptığı açıklamada, belediye başkanlarını şehirlerin “doktorları” olarak gördüklerini belirtti. Dünyada da iklim değişikliğinin en önemli gündem maddelerinden birisi olduğunu dile getiren Aktaş, belediyelerce gerçekleştirilen her projenin sağlıkla ilgili bir boyutu bulunduğunu ifade etti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.