SİVRİSİNEKLE 24 SAAT MÜCADELE

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesindeki sinek ile mücadele ekibi, çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Rutin ilaçlamaların yanı sıra vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine ekipler kör sinek olarak tabir edilen sürgün sineklere (bitki sinekleri) anında müdahale ediyor. Dere Mahallesi ve Bahçelievler Mahallesiyle ilaçlama çalışmaları yapan ekipler, insan sağlığına zarar vermeyen ilaçların kullanıldığı genel ilaçlamanın yanı sıra sivrisinek ve karasinek ilaçlama çalışmalarını sürdüren ekipler mahalle bazında ilaçlamalar yapıyor.

 

 

Çalışmalar hakkında bilgi veren Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “ Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte artış gösteren sivrisineklere karşı mücadelemizi Ocak ayından beri sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda ekiplerimiz rutin ilaçlamaların yanı sıra bölgesel olarak da ilaçlamalar yapıyorlar. Ekiplerimiz mesai kavramı gözetmeksizin 24saat vardiyalı olarak hizmet veriyorlar. Çalışmalarımızı vatandaşlarımızın sağlığını etkilemeden devam edeceğiz” dedi.

Sezer Sevinçler

Sezer Sevinçler

10 Şubat 1979 Yalova Doğumlu, Bilgisayar mühendisi, Gazeteci,

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.