SİYASET’TE ÖZLENEN TABLO

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Bu sabah Yalova’daki siyasi parti il başkanları bir araya gelerek, Darbe girişimine karşı ortak basın açıklamasında bulundular. Video haberimizde tüm il başkanlarının konuşmalarını izleyebilirsiniz.

 

VİDEO HABERİMİZ YÜKLENİYOR……

 

 

“Bizler AK Parti, Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Büyük birlik partisi, Demokrat Partisi, Demokratik Sol Parti ve Saadet Partisi İl başkanları olarak aziz milletimizin kendisine milli iradeye, devletimize, özellikle de millet iradesinin temsilcisi olan Gazi Meclis’e yönelik 15 Temmuz gecesi başlatılan ve 16 Temmuz sabahı etkisiz hale getirilen darbe girişimini şiddetle kınıyoruz.

 

Gerekçesi ne olursa olsun hiçbir darbe girişimini kabul etmiyor ve karşısındayız. Bu milletin aklıselim ve sağduyu ile çözülemeyecek hiç bir problemi yoktur. Milli iradenin, üzerinde hiç bir gücü kabul etmiyoruz. Bugüne kadar bu ülke, bu millet darbelerden ve dış güçlerin maşası olan darbecilerden çok çekti. Bir avuç dış bağlantılı vatan haininin milletin önünü kesme, teşebbüsü başarılı olmamış ve olamayacaktır. Geçmişteki bütün darbelerin ülkemiz ve milletimize hep zarar verdiği, ülkemizi geri götürdüğü ve ülkemizin tarihine ve halkımızın hafızasına kara birer leke olarak kaldığı herkesçe kabul edilen bir gerçektir. Halkın iradesiyle seçilmiş olan siyasi partiler ve iktidar, kim ve hangi görüşte olursa olsun ancak yine halkın iradesi tarafından değiştirilebilir. Darbelerle bunun değiştirilmesi teşebbüsüne şiddetle karşıyız. Meşru iktidarın,siyasi partilerin ve milletimizin yanındayız.

 

Demokratik ülkelerde darbelere müsaade edilemeyeceği gibi, paralel devlet yapılanmalarına da izin verilmez Genel Kurmay Başkanlığının gayet haklı olarak belirttiği gibi; ‘Her ne kadar bu darbe girişimi Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde başlatılmış olsa da, bunu yapmaya kalkışan hainlerin, halkımızın Peygamber ocağı olarak adlandırdığı Türk Silahlı Kuvvetlerinin, vatanını, milletini, bayrağını seven ezici çoğunluktaki mensuplarıyla kesinlikle hiçbir alakası yoktur.’ Bu rezaleti, Türkiye Cumhuriyeti Devletine, mazisi şan ve şerefle dolu olan Türk Silahlı Kuvvetlerine ve asil milletimize yaşatan hainler hiç şüphesiz ki en ağır biçimde cezalandırılmalıdır. Çünkü demokratik bir ülkede askeri darbelere asla müsaade edilemeyeceği gibi yine ülkemizde de paralel bir devlet yapılanmasına da asla ve asla müsaade edilemez. Bu bakımından Aziz Milletimiz 15 Temmuz gecesi, kendine yakışır bir asalet ve olgunlukla gözü dönmüş darbecilere karşı koyarak, tarihi bir destan yazmıştır.

 

Türkiye Cumhuriyeti bize altın tabak içinde sunulmadı, acıyla, kanla, gözyaşıyla kurduk. Mazlum milletlere örnek bir devlet olduk. Cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırmak bizlerin vazifesidir.

 

Şimdi! Metanetimizi, sükûnetimizi, sağduyumuzu koruyarak kararlılığımızdan hiçbir şey yitirmeden bu meseleyi kökünden halletmek için çalışma, birlik-beraberlik ve yaraları sarma zamanıdır.

 

İhtilaller, muhtıralar, cunta devirleri tarihin çöplüğüne çoktan atılmıştır. Türkiye’nin geleceği hukuk ve demokrasidir. Hiçbir çete, hiçbir paralel yapı, hiçbir terör örgütü bu zemini çatlatamayacak. Bunların sonu her daim hüsran olacaktır.

 

Dünya görüşünüz neyi işaret ederse etsin hepimiz Türkiye’nin mensubuyuz. Hepimiz cennet vatanın parçasıyız. Başka bir Türkiye yok. Başka vatan coğrafyası da yok. Ne yapacaksa demokrasiye bağlı kalarak yapacak ve başaracağız. Ülkemize kast edenlerden hesap sormak, bunların yaptıklarım burnundan getirmek hepimizin namus borcudur.

 

Darbe karşısında dünyaya örnek olacak bir duruş sergileyen basın yayın organlarına özellikle teşekkür ediyoruz. STK’larımıza, sabaha kadar kesintisiz ezan ve sela okuyan imamlarımıza, seccadelerinin başında dua eden kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Dünyanın her yerinde sokağa çıkan vatandaşlarımıza, dost ve kardeş ülkelere teşekkür ediyoruz.

 

Masum vatandaşlarımıza kurşun sıkan, bombalayan 240 kişinin ölümüne neden olan darbecileri şiddetle kınıyoruz. Hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet ailelerine baş sağlığı, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz.

 

Bugünler de geçecektir. Tüm TÜRKİYE’ye geçmiş olsun.15 temmuz gecesi yaşananları bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz.

 

SİYASET'TE-ÖZLENEN-TABLO-BİRLİKTELİK

 

Tüm siyasi partilerimize, sayın İl başkanlarımızın şahsında, , tüm halkımıza, her ilde meydanları dolduran ve demokrasi nöbeti tutan tüm vatandaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dediler.

 

imzaların-fotosu

Sezer Sevinçler

Sezer Sevinçler

10 Şubat 1979 Yalova Doğumlu, Bilgisayar mühendisi, Gazeteci,

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.