SOYLU “YALOVA’DA BELEDİYE DEĞİL CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ YAPILIYOR”

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

AK Parti Yalova İl teşkilatı yenilen seçimlerin başlangıcını 4 mayıs 2014 günü Raif Dinçkök Kültür Merkezinde yaptıkları toplantıyla başlattılar. Toplantıya Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ziya, Ak Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Ak Parti Yalova SKM Başkanı Mustafa Ataş, Ak Parti Yalova Belediye Başkan adayı Yakup Koçal, eski il başkanı Mustafa Pehlivan ve çok sayılı partili de katıldığı programın tamamını video haberimizden izleyebilirsiniz.

 

SOYLU-YALOVA'DA-BELEDİYE-DEĞİL-CUMHURBAŞKANLIĞI-SEÇİMİ-YAPILIYOR-3

 

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu Yalova’da partisinin seçim startı toplantısına katıldı. Burada konuşan Soylu 10 Ağustos  seçiminde milletin Türkiye’nin yeni sayfasını yazmaya başlayacağını söyledi. Soylu, ” Bizim iddiamız bu büyük Anadolu medeniyetinin yarınlara hasarsız ve eksiksiz bir şekilde ulaşabilmesini sağlamaktır” dedi.

 

 Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu 1 Haziran Yerel Seçimleri için partisinin Yalova’da ki yerel seçim startı toplantısına katıldı. Yalova’ya Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül ile birlikte Raif Dinçkök Kültür Merkezi’ne gelen Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu partililerin yoğun ilgisi ile karşılandı. Burada partililerine hitap eden Soylu 10 Ağustos 2014 tarihinde gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı seçiminin önemine değindi. Bu seçimin sadece bir Cumhurbaşkanlığı seçimi olarak algılanmasının yanlış olacağına vurgu yapan Soylu bu seçim sonrasında Türk milletinin yeni Türkiye’nin yeni sayfasını yazacağını söyledi. Büyük bir iddialarının olduğunun altını çizen Soylu, “Bizim iddiamız büyük Anadolu medeniyetinin yarınlara hasarsız ve eksiksiz bir şekilde ulaşabilmesini sağlamaktır” dediği konuşmasında şu sözlere yer verdi;

 

SOYLU-YALOVA'DA-BELEDİYE-DEĞİL-CUMHURBAŞKANLIĞI-SEÇİMİ-YAPILIYOR-2

 

“28 Şubat’tan sonra işte biz bunları korkuttuk. ‘Bin yıl daha bundan sonra bu topraklarda bizim borumuz ötecektir’ diyenlere karşı, bu milletin ayağa kalkıp 3 Kasım 2002’de ‘Hayır sizin borunuz ötmeyecek, milletin borusu ötecek’ diyenlerin yazdıkları tarih gibi. Bu milletin kendi tarihleri var ve her yerde haykırdık, her yerde söyledik. Her yerde bu milletin büyük ferasetiyle ve büyük anlayışıyla beraber kendisiyle birlikte olanlara sahip çıkacağımızı söyledik ve anlattık. Allah bizi mahcup etmedi. Milletimiz bu büyük harekete büyük destek verdi.

Aynen 12 Eylül 2010 tarihinde bir referandumda anayasa değişikliğinde bu milletin kendi tarihini oluşturduğu gibi ve biz inanıyorduk. 30 Mart tarihi bizim tarihi bizim tarihimiz olacak. Bu milletin tarihi olacak. Cumhuriyet ve demokrasi tarihinin en önemli seçiminde bu millet bu ülkenin yarınlarda güçlü olabilmesi için bu ülkenin kendi etrafındaki coğrafyada bütün ülkelerle birlikte bütün dünyaya yeniden bütün dünyaya bu ülkenin bütün medeniyetlere haykırabilmesini sağlayabilmek için bu millet elbette kendi kararını verecekti. Onlar zannettiler ki, millet fotoğrafı parça parça görüyor. 

12 Eylül’ün nasıl olduğunu anlamadık, 28 Şubat’ın bu millet için ne ifade ettiğini anlamadığını zannettiler. Onlar zannettiler ki seçim öncesi kasetleri koyarız, milleti kandırırız. Biraz da İslam dini üzerinden, milliyetçilik üzerinden, bu milleti aldatmaya çalışırız ve bu millet bunu bir şekilde yer diye düşündüler. Ama 30 Mart’ta bu milletin tokadı o öyle ağır oldu ki hala sesleri çıkmıyor.”

 

“Cumhuriyet tarihinin ve demokrasi tarihinin en önemli seçimini hep birlikte geride bıraktık. Büyük bir sorumluluğu omuzlarımıza alarak geride bıraktık. Ama şimdi bu toprakların en önemli seçimine gidiyoruz. Selçuklu ve Osmanlı’da itibaren halk ilk kez kendi Cumhurbaşkanı’nı seçecek. Millet yeni Türkiye’nin yeni sayfasını yazmaya başlayacak. Sorumluluğumuz 30 Mart’tan daha ağırdır. Sorumluluğumuz 28 Mart’tan daha ağırdır. 10 Ağustos tarihine doğru gidiyoruz. Bu millet kendi devletinin tarihini yeniden yazmaya hazırlanıyor. Bu normal bir Cumhurbaşkanlığı seçimi değildir. Bunu böyle algılarsak yanılırız. Nasıl Ak Parti’yi normal bir siyasi parti olarak algılarsak yanılacaksak, önümüzdeki seçimi sadece bir Cumhurbaşkanlığı seçimi olarak algılarsak yanılırız. Bizim iddiamız büyüktür. Bizim iddiamız bu büyük Anadolu medeniyetinin yarınlara hasarsız ve eksiksiz bir şekilde ulaşabilmesini sağlamaktır. İnşallah 10 Ağustos’ta Recep Tayyip Erdoğan beyi akşam saat 17:00’de Cumhurbaşkanı seçtikten sonra hayatımızın en mutlu günlerinden birisine adım atacağız. Bu Türkiye’nin yeniden silkinişi demektir. 1 Haziran’da Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi Yalova’dan işaret fişeğinin atacağız. Üzerimize gelindiğinde hepimiz geri adım atabilirdik. Hepimiz sinebilir, korkabilirdik. Hepimiz acaba böyle davranmasa mıydık diye düşünebilirdik. İpim ve kefenim cebimde geziyorum diyerek Cumhuriyetimizin, milletimizin inanç değerlerimizin başkalarının tasallutunda olmaması için kendi bedenini ortaya koyan bu adam için Yalova’nın yapması gereken çok şey vardır” dedi.

 

SOYLU-YALOVA'DA-BELEDİYE-DEĞİL-CUMHURBAŞKANLIĞI-SEÇİMİ-YAPILIYOR-4

 

AK PARTİNİN DÜZENLEDİĞİ TOPLANTININ TAMAMINI VİDEO HABERİMİZDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.