TELEFON DOLANDIRICILARI ALTINOVA’DA YAKALANDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova İl Jandarma Komutanlığından yapılan operasyon ile Telefon dolandırıcıları yakalandı.

Altınova ilçesinde 15 Şubat 2024 tarihinde, kendisini telefonda polis ve savcı olarak tanıtan kişiler tarafından A.K. adlı vatandaşın 650.000 TL parasının dolandırılması olayı ile ilgili Kocaeli ilinde dört ayrı adrese düzenlenen eş zamanlı operasyon sonucunda (4) şüpheli yakalanmış ve sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanmıştır.

Yalova İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Şube Müdürlüğü ekiplerince, şüphelilerinin ifadelerinden elde edilen bilgiler ışığında yapılan teknik inceleme ve araştırmalar sonucunda;  M.N.A., M.E.Y., R.A, Ö.T. adlı şahısların  da dolandırıcılık  olayı ile ilişkisinin  olduğu ve İstanbul ilinde bulundukları tespit edilmiştir.

Kaçakçılık ve Organize Şube Müdürlüğü ekiplerince, 22 Şubat 2024 tarihinde düzenlenen operasyon sonucu, İstanbul ilinde kaldıkları otelde yakalanan (4) şüpheli Yalova iline getirilmiştir.

Şüphelilerin üzerlerinde ve otel odalarında yapılan arama sonucunda ele geçirilen ve dolandırıcılık olayından elde edildiği değerlendirilen (7.720) TL para ile yine dolandırıcılık olayında kullanıldığı değerlendirilen (8) adet cep telefonuna el konulmuştur. 

Yasal işlemlerin ardından adli makamlara sevk edilen  M.E.Y., R.A ve Ö.T tutuklanmış, M.N.A.  adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır.

15 Şubat 2024 tarihinde meydana gelen dolandırıcılık olayı ile ilgili olarak toplam (8) şüpheli yakalanmış, (7) şüpheli tutuklanmış ve (1) şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır.

Vatandaşlarımızca, telefon dolandırıcılığı olaylarına karşı çok daha dikkatli olunmalı; telefonda kendisini jandarma, polis ve savcı gibi unvanlarla tanıtarak para isteyen kişilere kesinlikle inanılmamalı; bu tip aramalarla karşılaşılması halinde 112 Acil Çağrı Merkezine, en yakın kolluk birimine veya adli makamlara bilgi vermelidir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.