TIMSS 2019 UYGULAMASI TABLET DAĞITIMI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

TIMMS: Düzenli olarak 4 yıllık dönemlerde gerçekleştirilen TIMSS Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması 4. ve 8.sınıf düzeyindeki öğrencilerin Matematik ve Fen Bilimleri alanlarında kazandıkları bilgi ve becerilerinin değerlendirilmesine yönelik bir sınavdır.

Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması (TIMMS 2019) Nihai Uygulaması´nın yapılacağı Çınarcık Füruzan Kınal Ortaokulu´nda tablet dağıtımı İl Millî Eğitim Müdürü Ali TOSUN’un katılımıyla yapıldı.

İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun tablet dağıtım törenindeki konuşmasında: “Türkiye’nin 21. Yy becerileriyle donanmış öğrencileri yetiştirmek için gerekli enerji ve gücün öğretmenlerde olduğunu belirtti.

Okullar arasındaki başarı farkının azaltılarak okulların niteliğinin artırılmasına yönelik çalışmaların önemini anlatan Müdür Ali Tosun, sadece öğretmenlerin değil, öğrenci, veli ve yöneticilerle oluşturulan okul ikliminin TIMSS’te etkili olan faktörler arasında olduğunu söyledi.

TIMSS’in öğrenci başarılarının, dünyadaki en büyük ve en kapsamlı değerlendirme çalışması olduğunu söyleyen Müdür Ali Tosun; 5. ve 8. sınıf düzeyindeki öğrencilerin Matematik ve Fen alanlarında kazandıkları bilgi ve becerilerin değerlendirilmesine yönelik bir tarama araştırması olduğunu belirtti.

Müdür Ali Tosun: “Türkiye,bu yıl 5.ve 8.sınıflar ile 217 okul ile 60’ tan fazla ülkenin de katılımıyla sınava girecek. Bu 217 okuldan biri olan Firuzan KınalOrtaokulu 8/B ve 5/A sınıflarıyla uluslararası TIMSS sınavında ilimizi temsil edecek. Yalova’yıtemsil edecek Firuzan Kınal Ortaokulu’na başarılar diliyorum.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.