‘TÜGVA; İDEALİN VE İDEALİZMİN ADIDIR’

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova’da gençlere seslenen AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, “TÜGVA sadece bir yurdun, derneğin adı değildir. TÜGVA aynı zamanda bir idealin ve bir idealizmin adıdır” dedi.

 

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Türkiye Gençlik Vakfı İl Temsilciliği’nin (TÜGVA) daveti üzerine Yalova’ya geldi. Külünk, ‘Büyük Türkiye İdeali’ konulu konferansı ile gençlere seslendi. TÜGVA Mihmandar Erkek Öğrenci Yurdu’nda gerçekleşen programa; AK Parti Milletvekili Fikri Demirel, Yalova Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Güler Alkan, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, ilçe belediye başkanları, kurum müdürler ve öğrenciler katıldı. Gençlere seslenen Külünk, “TÜGVA; 15 Temmuz’un işgal girişiminin 28 Şubat’tan sonra kayıp nesillerin ortaya çıkmasının müsebbibi olan işgalci bir örgütün bu ülkedeki tahribatları karşısında yeniden büyük Türkiye idealine inanmış bir nesil inşa etme noktasındaki inanmışlığın aklın tezahürü olarak ete ve kemiğe bürünmüştür. O nedenle TÜGVA sadece bir yurdun, derneğin adı değildir. TÜGVA aynı zamanda bir idealin ve bir idealizmin adıdır” dedi.

 

 

‘Son kale Türkiye’..

 

Külünk, sözlerine şöyle devam etti: “Türkler sadece toprak fethetmek için yoktur. Türkler Müslüman Türk olmak, toprak fethetmek demek değildir. Müslüman Türk olmak demek, gittiği yerde barışı inşa etmek demektir. Gittiği yerde farklılıkları bir kılacak adaleti tesis etmek demektir. Gittiği yerde bütün farklılıkları bir kılarak cümle farklılıkları tesis ettiği adalet ile güveni inşa etmek demektir. Bu Medine perspektifinin emridir. Büyük Türkiye idealinin bütün farklılıkları bir görüp adaleti esas almaktır. 80 milyonu bütün farklılıklarıyla bir görüp güven için adaleti esas almanın adıdır, Büyük Türkiye ideali. Türkiye’nin dünle kıyaslanamayacak bir güçte, İslam’ı ve Türkiye’yi tasfiye etmek isteyenlerin planları bitmedi. Çünkü Türkiye son kaledir. Unutmayın bu son kaleye bir şey olursa Medine yeşil kubbeye dayanacaktır. 1514’te Yavuz, Osmanlı’yı doğunun ve batının devleti kıldığı büyük seferlerden sonra eğer hilafeti alıp İstanbul’a getirmeseydi bilin ki efendimizin kabri başka yere götürülecekti. Bugün bu planlarından vazgeçmiş değiller. Eğer son kale Türkiye, Allah göstermesin başına bir şey gelirse, biliniz ki çok tanrılı küresel egemenlerin ellerinde ateşle dayanacakları yer Hacer’ül Esved taşının dibidir. Sayın Erdoğan hak çizgisi yerine batılın sınırlarına kendini tutsak etmiş olsaydı; batının gözünde ondan iyi adam olmayacaktı. Ancak o imanının emrinde bu kalenin düşmemesi için hakkın tecellisi için kafasını yukarıya kaldırdığından dolayı hedef seçilmiştir. Sayın Erdoğan büyük Türkiye idealini güncellediği için ve insanlığa yeni baştan Anadolu’da sözlenecek bir sözümüzün olduğunu hatırlattığı için hedef seçilmiştir.” Konuşmanın ardından TÜGVA İl Temsilcisi Muhammed Edib Özyılmaz, kıymetli konuşmalarından dolayı teşekkür ederek, rahle hediye etti.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.