ULUSLAR ARASI BOĞAZİÇİ TURNUVASINDA İKİNCİLİK

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Türkiye Taekwondo Federasyonunun 2016 faaliyet programında yer alan ve 18-20 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilen Uluslar arası Boğaziçi Turnuvasında Taekwondo Federasyonun daveti üzerine Yalova Taekwondo İhtisas Kulübü sporcularından Murat Yakan’da katıldı.

 

5 ülkeden gelen sporcuların yarıştığı ve kıyasıya mücadelelerin yaşandığı müsabakalarda 73 kg. da mücadele eden sporcumuz Murat Yakan 2.oldu. Milli takımımız adına dövüşen ve Ukrayna, İran ve Irak gibi ülkelerin sporcularıyla karşılaşan Yakan’ın performansı göz doldurdu. Final müsabakasında altın madalyayı son saniyede kaçıran milli sporcumuz 2. Olarak, Genel Sıralamada diğer ülkeleri geride bırakıp 1. Olan Ülkemize de önemli bir puan kazandırmış oldu.

 

 

Konuyla ilgili açıklama yapan İhtisas Kulübü antrenörü Mehmet Ersoy, sporcumuzun bu yıl çok yoğun bir maç temposu vardı. Okulsporları grup ve final müsabakaları, Ümitler Türkiye Şampiyonası, Gençler Türkiye Şampiyonası gibi önemli müsabakalarda boy gösterdik ve girdiğimiz bu müsabakalarda da başarı elde ettik. Son olarak da bu müsabakalardaki performansından dolayı Federasyonumuz sporcumuzu Uluslararası Boğaziçi turnuvasına davet etti. Bu önemli karşılaşmada da sporcumuzun başarı elde edeceğine olan inancımız tamdı  ve bu inancımızı da sporcumuz boşa çıkarmadı. Sporcumuzu tebrik ediyor ilerleyen zamandalar da inşallah ilimize ve ülkemize önemli başarılar kazandıracağına inanıyoruz dedi.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.